Results 1 to 6 of 6

Thread: Pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie

W sumie jeszcze nie zacząłem na dobre grać, ale już mam pewne zastrzeżenia. Na razie przyglądam się mapie i...jakoś nie widzę fortyfikacji mławskich, Górnośląski Obszar Warowny to tylko Katowice, za to na Helu aż 4 pola ufortyfikowane, a przecież Hel jest w sumie krótszy niż GOW i to znacznie Czy w patchu będą dodane fortyfikacje mławskie i GOW i parę innych jeszcze pominiętych? To tyle pierwszych wrażeń. W sumie jeszcze jedno zastrzeżenie. Odpaliłem pierwszą turę (scenariusz rzeczywisty) i Niemcy, jako strona rozpoczynająca, zniszczyli już kilka pułków, parę następnych wybijając prawie do zera(ekwiwalent kilku dywizji) W takim tempie po 15 turach będą tylko siły na Kresach. A przeciez pierwszego dnia wojny nie było jeszcze tak najgorzej, prawda? Pozdrawiam

Suicidal Angel Administrator doomtrader's Avatar
    Hej oczywiście będziemy umocnienia uzupełniać.

Bardzo nam zależało na uwagach i propozycjach graczy na ten temat.

Ciąg dalszy wrażeń i uwag. 4 września 1939 r. Z Armii Kraków pozostały dwa pułki 21 DP i jeden pułk 7DP oraz pułk 10 Bkzm. A nie broniłem się jakoś uporczywie na Śląsku! Czyli moja teza że brak umocnień (poza Katowicami) się mści i wypacza rozgrywkę. Jeżeli na Helu jest 5 pól fortyfikacji to GOW powinien mieć około 7. Bo linia umocnień i bunkrów na Śląsku była kilukrotnie większa niż na Helu. Nie może być tak że 23 DP i 55DPrez znikają po 2 dniach, a przecież to na skrzydłach Armii Kraków były problemy, a nie w centrum GOW! To samo pod Mławą jakieś- 4 -5 pól umocnień, może Częstochowa jakieś 1 pole i na Narwi też czegoś mi brakuje Tyle o fortyfikacjach, które niewątpliwe dodadzą realizmu rozgrywce. Sztaby to już ktos zasygnalizował że po 1-2 turach nie można się nimi poruszać, a wcześniej tylko o 1 pole, a przecież sztaby były zmotoryzowane (w większości). Osobna sprawa to ich siła. Zauważyłem że mój sztab dywizji chyba z Armii Łódź obronił się przed 3 pułkami piechoty, 1 pułkiem pancernym i 1 zmotoryzowanym. Poniósł duże straty -20, ale Niemcy także (proporcjonalnie jakieś 1:3). Wcześniej gdzieś na Pomorzu była podobna sytuacja. To chyba także błąd. I ostatnia uwaga. Można dodać w opisie wyświetlania jednostki z jakiej dywizji jest dany pułk. Ja znam kilkadziesiąt pułków polskich z 1939, ale na pewno nie wszystkie. Dochodzi do sytuacji, że na linii Warty i Widawki bronią się pomieszane pułki a chciałbym jakoś uporządkować sytuację. Ale to niuans jest w sumie. Poza tym gra się całkiem przyjemnie i po wprowadzeniu fortyfikacji, załatwieniu problemu sztabów jest sszansa na skuteczniejszy opór Polaków. Gram na razie w scenariusz historyczny. Potem będzie czas na alternatywne. P.S. Czy każda rzeka w grze jest traktowana tak samo? W instrukcji jest że atak przez rzekę -25 % siły atakującego. Błąd w instrukcji czy rzeczywiście atak przez Wisłę jest równoznaczny atakowi dajmy na to przez Liswartę Pozdrawiam i dziękuję za stworzenie gry.

Arcane Candidate
    podpisuję się obiema rękami pod postem kolegi michal2525 a od siebie dodał bym taki mały pomysł :
    dlaczego zacznają niemcy ? można by zacząć stroną polska od 31 sierpnia np. bez możliwości ataku,przekraczania granicy, a tylko przegrupowania jednostek wewnątrz kraju.

Suicidal Angel Administrator doomtrader's Avatar
    Zauważyliśmy już problem związany ze sztabami.
    Jeszcze w nadchodzącym tygodniu dostarczymy poprawkę do wydawcy.

Arcane Candidate

czołgi

A mi brakuje też trochę polskich czołgów 7tp(bataliony liczyły po 48-49 szt,a jest po 28)nie ma wcale R-35(gdzieś w rejonie Łucka),tankietki wliczone są tylko w pułki kawalerii, a były jeszcze kompanie rozpoznawcze w dywizjach piechoty-mało to mało ,ale zawsze coś.Poza tym gra super,o ile będzie patch zapobiegający wychodzeniu z gry do pulpitu.

Tags for this Thread