Witam!
Wiem, że nie wszystkim jest to dane, ale u mnie wersja 1.07 wreszcie działa w miarę stabilnie. Owszem do 5.10 1939 wywaliło mnie parę razy, ale zawsze klikałem opcję zapisz i uruchom i gra ruszała bez problemów. Więc za to duży plus. W opcjach ustwiłem wcześniejszą mobilizację 20 pułków polskich, ofensywę Francji i agresję ZSRR. A i ustawiłem PP na bardzo łatwy u Polaków oraz 1.09 przeczekałem Niemcami cały dzień, tak aby to Polacy mogli się ruszyć pierwsi. Chodziło mi o to, abym mógł wycofać jak najwięcej jednostek polskich na pozycje umocnione. Szczególnie ważne tu są linia Warty i Widawki, Pomorze (korytarz) oraz odskok na linię Dunajca. Efekt? Na początku października Niemcy mają 83 pułki, brygady itp. w tym tylko 1 pancerną, Polacy 120 p. piechoty, ponad 20 zmotoryzowanych i 3 pancerne. Niemcy są w odwrocie. Prusy zdobyte (no prawie), aneksja Wolnego Miasta Gdańska( warto tego dokonać w pierwszych dniach września), Niemcy bronią się jeszcze na Śląsku, ale to kwestia paru dni. Problemem są teraz czerwoni, ale ich łatwiej pokonac gdyz mają ujemne PP. Myślę że w połowie listopada polska kawaleria będzie poiła konie pod Berlinem. A ZSRR uda mi się pokonać do końca grudnia. Potem zacznę rozgrywkę od nowa bez szybszej mobilizacji i bez ułatwień w Punktach Produkcji. Ale ruch zacznę Polakami! Pewni jutak łatwo nie będzie i wojna raczej nie do wygrania. Kluczem jest utrzymanie się na linii Warty i Widawki (wykorzystać odpowiednio doładowane ) 3 pułki czołgów po polskiej stronie. Dlaczego nie ma 4 złożonego z R35? Trochę szkoda. Stworzyć potężne przedmoście w okolicach Bydgoszczy z możliwością ataku na pn lub pd. Na pn Mazowszu odeprzeć niemrawe ataki Niemców i ściągnąc wszystkie garnizony z granicz ZSRR aby tak wzmocnionym kontratakować. W Prusach są dość słabe jakościowo siły. No i koniecznie utrzymać front na linii Dunajca i gór. Po jakimś czasie Niemcy się tam wykrwawią. Taka jest recepta na sukces, czy się uda zobaczymy.Parę pytań. Czy ofensywa fracuska niesie jakieś korzyści poza suchymi komunikatami? Przecież nawet w 39r, bodajże 3 DG ściągnięto wprost z linii frontu na granicę z Francją, a w grze tego nie zauważyłem! Tylko komunikaty że Francja zdobyła kawałek terytorium Niemiec, a mam przecież ustawioną pełną ofensywę Francji! Planujecie dodać czołgi (tankietki)do niektórych piłków piechoty? Co z batalionem czołgów R35? Dlaczego marynarka jest tak pasywna? Zatapiają tylko okręty podwodne. Lotnictwo niemieckie w ogóle nie atakuje okrętów, a jest to najszybszy sposób na ich zatopienie! Ale ogólnie gra zrobiła siębardzo grywalna i są wreszcie brakujące umocnienia!. Pozdrawiam