Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 19

Thread: Boogie-Woogie

Mage’s Assistant

Boogie-Woogie

Brakuje mi tu tematu do zgłaszania bugów. Przecież nie będę wiecznie pisać na SB.

1 - Efektywność z eventów
    Gram sobie w demo, myślę czy by z tego AARa na konkurs nie zrobić, ale nagle coś mnie rozwaliło:
    http://img25.imageshack.us/img25/5796/74757675.png
    Ze zdjęcia można wywnioskować czas, miejsce i wszystkie niezbędne okoliczności.
    *-13% z niby eventu (nie zauważyłem żadnego takiego, poza tym jest raport z eventami i przejrzałem go - też nie ma)
    To mam tylko w Finlandii, cała piechota i czołgi mają tam przez to 1% efektywności przez co załamała się ofensywa i muszę wiać nawet, kontratak na takiego 1% rozwala znacznie stan osobowy.
    Wszędzie indziej mam z eventu (jakiegoś tajnego chyba) *37% da się żyć, ale chciałbym się dowiedzieć jakim prawem.

2 - Kiedy oni się poddadzą?
    Zająłem fińską stolicę i kilka wiosek: Petsamo, Viborg, Suomussalmi (Turku już nie mogę, bo mi efektywność nie pozwala) a oni się nie poddają. Polska straciła też stolicę i kilka miast i chociaż kresy nie ruszone to cała poddała się Niemcom. A mi (ZSRR) Finlandia poddać się nie chce. Historycznie stracili mniej a skapitulowali. Spodziewałem się eventu typu: zabierz trochę ziemi albo walcz dalej, a tu nic.

Edit:
    Nie wszystkie pozostałe jednak mają *37%, niektóre mają *70%.
    Czy ten minus przy 37% to bug z przeoczenia, czy specjalnie żeby wynik był minusowy co automatycznie zrobi minimalną 1% efektywność?
    Sorry, signature is under construction.

Mage of the Lesser Tower
    Daj nam trochę czasu - sprawdzimy będzie odpowiedz. Możliwe że trafiłeś na buga, który jest tylko w demie.

Mage’s Assistant
    Wersja 1.6
    Po oddaleniu mapy ikony miast znikają a ich nazwy zostają. Nawet by mnie to nie wkurzało za bardzo gdyby nie to, że takie COPy itp. też zostają.

Edit:
    Flagi zamiast żetonów pojawiają się teraz jakieś 3 przybliżenia szybciej, czyli w demie można było widzieć więcej terenu z symbolami, co dawało więcej informacji dla gracza.

Neophyte Sorcerer
    Quote Originally Posted by John Madlock
    Flagi zamiast żetonów pojawiają się teraz jakieś 3 przybliżenia szybciej, czyli w demie można było widzieć więcej terenu z symbolami, co dawało więcej informacji dla gracza.
    Ciężko nazwać to bugiem, po prostu Ty wolałbyś inne ustawienie... można to zmienić za pomocą notatnika

Mage’s Assistant
    Ciężko nazwać to bugiem, po prostu Ty wolałbyś inne ustawienie... można to zmienić za pomocą notatnika
    Tak, da się, OK. Z miastami też.

Inny: Przy wyborze państw na początku dalej podane są dywizje i armie lotnicze a powinny być myśliwce i bombowce (niestrategiczne).

Mage’s Assistant
    Misje lotnictwa. Jest różnica czy bombardowanie morza wykonam jako pierwszą (i ostatnią) czy jako drugą misję w turze? Bo można najpierw zbombardować oddział lądowy, zostaje 1 AP i można wtedy polecieć nad wodę. Nie zauważyłem różnicy. Wygląda więc na bug. Albo misja morska powinna być niedostępna gdy wykonaliśmy inną, albo powinna zużywać tylko 1 AP

Widzieliście home rules z tego AARa?
    http://www.matrixgames.com/forums/tm.asp?m=2265833

1) all new land unit builds will be at div. level
    2) deployments will be only in original home country cities

Te dwie reguły bym widział chętnie w grze.

3) naval repairs will be limited to one level per turn

To w sumie też, ale pod warunkiem, że będzie jakieś leczenie zbiorowe statków, bo za dużo klikania bez tego.

4) PP transfers by F11 or convoy are limited to a total combined max of 5% of a country's production by turn

Tu to nie wiem o co chodzi, ale może Wy wiecie.

I zlikwidować Undo w trybie PBEM.

Jeszcze są złe ikony dla niektórych miast i surowców co jest mylące
    ten mod ma scenariusz 1939, w którym ponoć to poprawiono. Oprócz tego ma ulepszoną mapę normal z wyraźniejszymi miastami i bagnami.

Mage of the Lesser Tower
    Widzieliście home rules z tego AARa?
    Tak.

Mage’s Assistant
    Po co w ogóle umożliwiać ataki <1:1, w których broniący się nie poniesie nigdy strat?

W eyecandies niektóre grafiki robiące za rough są słabo widoczne na mapie i można je pomylić z plain, najbardziej chyba trzecia w pierwszym rzędzie.

Znacznik zaopatrzenia w ogóle działa? Nie zauważyłem żeby kiedykolwiek się świecił czy migał (czerwona lampka), nawet jak oddział był otoczony, albo daleko od zaopatrzenia (11 pkt.) ani w ogóle nigdzie.

Znacznik leczenia pojawia się nawet jak supply nie pozwala na leczenie (znaczy na replacement) i działa to myląco, a ma przecież ułatwiać. Może w połączeniu ze znacznikiem supply jakoś by to lepiej działało ale to zależy.

Mage of the Lesser Tower
    Po co w ogóle umożliwiać ataki <1:1, w których broniący się nie poniesie nigdy strat?
    AI zwykle takich ataków nie robi, a jeśli gracz ma taką potrzebę to czemu mu zabronić?

Mage’s Assistant
    Poprzednio zapomniałem o czymś.
    Załadowałem wojsko na transportowce desantowe, w międzyczasie podpisałem pokój z Anglią i teraz mam je uwięzione na Morzu Śródziemnym. Nie ma unload, niezależnie czy jestem w porcie czy na morzu. Zdesantować się u sojusznika też nie mogę. Mogę tylko zlikwidować jednostkę.

Page 1 of 2 12 LastLast