Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 51 to 56 of 56

Thread: Poczet władców nieistniejących państw

  1. #51
    Mage of the Lesser Tower
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Płońsk
    Posts
    264
    TYROL

    XI.w.-1665 HRABSTWO
    XI.w.-1363 DYNASTIA TYROLSKA
    XI.w. ALBERT I
    1055-1101 ALBERT II
    1101-1165 ALBERT III
    1165-1180 BERTOLD I
    1180-1181 BERTOLD II
    1180-1181 HENRYK I /współrządca/
    1181-1190 HENRYK I
    1190-1253 ALBERT IV
    1253-1258 MEINHARD I
    1258-1295 MEINHARD II
    1295-1310 OTTO
    1310-1335 HENRYK II
    1335 MAŁGORZATA
    1335-1341 DYNASTIA LUKSEMBURGÓW
    1335-1341 JAN HENRYK /współrządca/
    1335-1341 MAŁGORZATA /współrządczyni/
    1341-1363 DYNASTIA WITTELSBACHÓW
    1341-1361 LUDWIK /współrządca/
    1341-1361 MAŁGORZATA /współrządczyni/
    1361-1363 MEINHARD III /współrządca/
    1361-1363 MAŁGORZATA /współrządczyni/
    1363-1805 DYNASTIA HABSBURGÓW
    1363-1365 RUDOLF IV DER STIFTER (ZAŁOŻYCIEL)
    1365-1386 LEOPOLD III
    1386-1395 ALBERT III /współregent/
    1386-1395 WILHELM /współregent/
    1395-1406 WILHELM /regent/
    1402-1439 FRYDERYK IV
    1439-1490 ZYGMUNT
    1490-1519 MAKSYMILIAN I /król i cesarz rzymski/
    1519-1521 KAROL I /król i cesarz rzymski/
    1521-1556 KAROL I /współrządca, król i cesarz rzymski/
    1521-1556 FERDYNAND I /współrządca, król i cesarz rzymski /
    1556-1564 FERDYNAND I /król i cesarz rzymski/
    1564-1595 FERDYNAND II
    1595-1602 RUDOLF II
    1602-1618 MAKSYMILIAN III
    1619-1632 LEOPOLD V
    1632-1662 FERDYNAND KAROL
    1662-1665 ZYGMUNT FRANCISZEK
    1665 WŁĄCZENIE TYROLU DO DZIEDZICZNYCH POSIADŁOŚCI HABSBURGÓW
    1665-1705 LEOPOLD I /król i cesarz rzymski/
    1705-1711 JÓZEF I /król i cesarz rzymski/
    1711-1740 KAROL II (VI) /król i cesarz rzymski/
    1740-1765 FRANCISZEK STEFAN /współrządca, król i cesarz rzymski/
    1740-1765 MARIA TERESA /współrządczyni/
    1765-1780 MARIA TERESA
    1780-1805 LINIA HABSBURSKO-LOTARYŃSKA
    1780-1790 JÓZEF II /król i cesarz rzymski/
    1790-1792 LEOPOLD II /król i cesarz rzymski/
    1792-1804 FRANCISZEK II /król i cesarz rzymski do 1806/
    1805-1809 W SKŁADZIE BAWARII (POWSTANIE NARODOWE: 1809-1810 (ANDREAS HOFER))
    1809-1814 PODZIAŁ TERYTORIUM TYROLU MIĘDZY BAWARIĘ, ITALIĘ I FRANCUSKIE PROWINCJE ILIRYJSKIE
    1814-1918 LINIA HABSBURSKO-LOTARYŃSKA
    1814-1835 FRANCISZEK II (I)
    1835-1848 FERDYNAND I
    1848-1916 FRANCISZEK JÓZEF I
    1914-1918 I WOJNA ŚWIATOWA
    1916-1918 KAROL I
    od 1918 PŁN. TYROL (Z INNSBRUCKIEM) W SKŁADZIE AUSTRII
    od 1919 PŁD. TYROL (TRYDENT-GÓRNA ADYGA) W SKŁADZIE WŁOCH

    URARTU

    860-856 p. n. e. KRÓLESTWO
    860-856 p. n. e. I DYNASTIA
    860-856 p. n. e. ARAMA
    856-855 p. n. e. W SKŁADZIE ASYRII
    855-590 p. n. e. KRÓLESTWO
    855-730 p. n. e. I DYNASTIA
    855-844 p. n. e. ARAMA
    844-834 p. n. e. LUTIPRI
    834-828 p. n. e. SARDURI I
    828-806 p. n. e. ISZPUINI
    806-790 p. n. e. MENUA ZDOBYWCA
    790-760 p. n. e. ARGISTI I
    760-730 p. n. e. SARDURI II
    760 p. n. e. EKSPANSJA URARTU – ZDOBYCIE ALEPPO
    730-590 p. n. e. II DYNASTIA
    730-714 p. n. e. RUSA II
    714-680 p. n. e. ARGISTI II
    680-639 p. n. e. RUSA II /po raz drugi/
    639-635 p. n. e. SARDURI III
    635-629 p. n. e. ERIMENA
    629-615 p. n. e. RUSA III
    615-598 p. n. e. SARDURI IV
    598-590 p. n. e. RUSA IV
    590 p. n. e. UPADEK PAŃSTWA WSKUTEK NAJAZDU SCYTÓW, MEDÓW I PERSJI

    URBINO

    774-1226 W SKŁADZIE PAŃSTWA KOŚCIELNEGO
    1226-1285 AUTONOMICZNE HRABSTWO
    1226-1285 DYNASTIA MONTEFELTRO
    1226-1241 BUONCONTE
    1241-1253 MONTEFELTRARO
    1253-1285 GUIDO I
    1285-1294 W SKŁADZIE PAŃSTWA KOŚCIELNEGO
    1294-1322 AUTONOMICZNE HRABSTWO
    1294-1322 DYNASTIA MONTEFELTRO
    1294-1296 GUIDO I /po raz drugi/
    1296-1322 FRYDERYK I
    1322-1324 W SKŁADZIE PAŃSTWA KOŚCIELNEGO
    1324-1369 AUTONOMICZNE HRABSTWO
    1324-1369 DYNASTIA MONTEFELTRO
    1324-1360 GUIDO II NOLFO
    1360-1363 FRYDERYK II
    1363-1369 ANTONI
    1369-1375 W SKŁADZIE PAŃSTWA KOŚCIELNEGO
    1375-1443 AUTONOMICZNE HRABSTWO
    1375-1502 DYNASTIA MONTEFELTRO
    1375-1404 ANTONI
    1404-1443 GUIDANTONIO
    1443-1631 AUTONOMICZNE KSIĘSTWO
    1443-1444 ODDANTONIO
    1444-1482 FRYDERYK III
    1482-1502 GUIDOBALDO I
    1502-1503 DYNASTIA BORGIA
    1502-1503 CEZAR
    1503-1508 DYNASTIA MONTEFELTRO
    1503-1508 GUIDOBALDO I /po raz drugi/
    1508-1631 DYNASTIA DELLA ROVERE
    1508-1538 FRANCISZEK MARIA I
    1538-1574 GUIDOBALDO II
    1575-1621 FRANCISZEK MARIA II
    1621-1623 FRYDERYK UBALDO
    1623-1625 FRANCISZEK MARIA II /po raz drugi/
    1625-1631 Rządy regencyjne
    1631-1860 W SKŁADZIE PAŃSTWA KOŚCIELNEGO
    1860-1861 W SKŁADZIE SARDYNII-PIEMONTU
    1861 ZJEDNOCZENIE WŁOCH
    Autor książki "Almanach dat 1799-1918", Warszawa 2007.

  2. #52
    Mage of the Lesser Tower
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Płońsk
    Posts
    264
    VILCABAMBA

    1533-1572 KRÓLESTWO
    1533-1544 MANCO INCA
    1544-1561 SAYRI TUPAC
    1561-1571 TITU CUSI YUPANQUI
    1571-1572 TUPAC AMARU
    1572 PODBÓJ PAŃSTWA PRZEZ HISZPANIĘ

    WANDALOWIE

    439-533 KRÓLESTWO
    439-477 GENZERYK
    455 ZDOBYCIE RZYMU PRZEZ WANDALÓW
    477-484 HUNERYK
    484-496 GUNTAMUND
    496-523 TRASAMUND
    523-530 HILDERYK
    530-533 GELIMER
    533 PODBÓJ PAŃSTWA PRZEZ BIZANCJUM

    WENECJA

    697-1797 REPUBLIKA
    697-806 AUTONOMIA W RAMACH BIZANCJUM
    697-717 PAOLUCCIO ANAFESTO /doża/
    717-726 MARCELLO TEGALLIANO /doża/
    726-742 ORSO IPATO /doża/
    742-755 TEODATO IPATO /doża/
    755-756 GAULO GALLA /doża/
    756-764 DOMENICO MONEGARIO /doża/
    764-787 MAURIZIO GALBAIO /doża/
    787-804 GIOVANNI GALBAIO /doża/
    804-809 OBELERIO ANTENOREO /doża/
    806-812 WPŁYWY FRANKIJSKIE W WENECJI
    812-X.w. AUTONOMIA W RAMACH BIZANCJUM
    809-827 ANGELO PARTECIPAZIO /doża/
    827-829 GIUSTINIANO PARTECIPAZIO /doża/
    829-837 GIOVANNI I PARTECIPAZIO /doża/
    837-864 PIETRO TRADONICO /doża/
    864-881 ORSO I PARTECIPAZIO /doża/
    881-887 GIOVANNI II PARTECIPAZIO /doża/
    887-888 PIETRO I CANDIANO /doża/
    888-912 PIETRO TRIBUNO /doża/
    912-932 ORSO II PARTECIPAZIO /doża/
    932-939 PIETRO II CANDIANO /doża/
    939-942 PIETRO PARTECIPAZIO /doża/
    942-959 PIETRO III CANDIANO /doża/
    959-976 PIETRO IV CANDIANO /doża/
    976-978 PIETRO I ORSEOLO /doża/
    978-979 VITALE CANDIANO /doża/
    979-991 TRIBUNO MERMO /doża/
    991-1009 PIETRO II ORSEOLO /doża/
    992 UKŁAD HANDLOWY Z BIZANCJUM
    od XI.w. EKSPANSJA TERYTORIALNA WENECJI NA ADRIATYKU
    1009-1026 OTTONE ORSEOLO /doża/
    1026-1032 PIETRO BARBOLANO CENTRANICO /doża/
    1032-1043 DOMENICO FLABANICO /doża/
    1043-1071 DOMENICO CONTARINI /doża/
    1071-1084 DOMENICO SELVO /doża/
    1082 UKŁAD HANDLOWY Z BIZANCJUM
    1084-1096 VITALE FALIERO DE’DONI /doża/
    1096-1102 VITALE I MICHELE /doża/
    1102-1117 ORDELAFO FALIERO /doża/
    1117-1130 DOMENICO MICHELE /doża/
    1130-1148 PIETRO POLANI /doża/
    1148-1156 DOMENICO MOROSINI /doża/
    1156-1172 VITALE II MICHELE /doża/
    1172-1178 SEBASTIAN ZIANI /doża/
    1178-1192 ORIO MASTROPIERO /doża/
    1192-1205 ENRICO DANDOLO /doża/
    1205-1229 PIETRO ZIANI /doża/
    1205-1358 ZALEŻNOŚĆ REPUBLIKI DUBROWNIKA OD WENECJI
    1211 OPANOWANIE EUBEI
    1212 OPANOWANIE KRETY
    1229-1249 JACOPO TIEPOLO /doża/
    1249-1252 MARINO MOROSINI /doża/
    1252-1268 RENIERO ZENO /doża/
    1256-1381 WOJNA STULETNIA Z GENUĄ
    1268-1275 LORENZO TIEPOLO /doża/
    1275-1280 JACOPO CONTARINI /doża/
    1280-1289 GIOVANNI DANDOLO /doża/
    1289-1311 PIETRO GRADENIGO /doża/
    1310 UTWORZENIE RADY DZIESIĘCIU
    1311-1312 MARINO ZORZI /doża/
    1312-1328 GIOVANNI SORANZO /doża/
    1328-1339 FRANCESCO DANDOLO /doża/
    1339-1342 BARTOLOMEO GRANDENIGO /doża/
    1342-1354 ANDREA DANDOLO /doża/
    1354-1355 MARINO FALIERO /doża/
    1355-1356 GIOVANNI GRADENIGO /doża/
    1356-1361 GIOVANNI DELFINO /doża/
    1361-1365 LORENZO CELSI /doża/
    1365-1367 MARCO CORNARO /doża/
    1367-1382 ANDREA CONTARINI /doża/
    1381 ZWYCIĘSTWO NAD GENUĄ W BITWIE POD CHIOGGIĄ
    1382 MICHELE MOROSINI /doża/
    1382-1400 ANTONIO VENIERO /doża/
    1386 OPANOWANIE KORFU
    1400-1413 MICHELE STENO /doża/
    1413-1423 TOMMASO MOCENIGO /doża/
    1423-1457 FRANCESCO FOSCARI /doża/
    1457-1462 PASQUAL MALIPIERO /doża/
    1462-1467 CRISTOFORO MORO /doża/
    1468-1473 NICOLO TRONO /doża/
    1473-1474 NICOLO MARCELLO /doża/
    1474-1476 PIETRO MOCENIGO /doża/
    1476-1478 ANDREA VENDRAMINO /doża/
    1479 NIEKORZYSTNY POKÓJ Z TURCJĄ
    1478-1485 GIOVANNI MOCENIGO /doża/
    1485-1486 MARCO BARBARIGO /doża/
    1486-1501 AGOSTIN BARBARIGO /doża/
    1492 POWSTANIE PIERWSZEGO MIĘDZYNARODOWEGO SYSTEMU MONETARNEGO W WENECJI
    1501-1521 LEONARDO LOREDANO /doża/
    1509 PRZEGRANA BITWA Z FRANCJĄ POD AGNADEL
    1521-1523 ANTONIO GRIMANI /doża/
    1523-1538 ANDREA GRITTI /doża/
    1538-1545 PIETRO LANDO /doża/
    1545-1553 FRANCESCO DONATO /doża/
    1553-1554 MARCANTONIO TRIVISANO /doża/
    1554-1556 FRANCESCO VENIERO /doża/
    1556-1559 LORENZO PRIULI /doża/
    1559-1567 GIROLAMO PRIULI /doża/
    1567-1570 PIETRO LOREDANO /doża/
    1570-1577 ALVISE MOCENIGO /doża/
    1571 ZWYCIĘSTWO W BITWIE MORSKIEJ Z TURCJĄ POD LEPANTO
    1577-1578 SEBASTIANO VENIERO /doża/
    1578-1585 NICOLO DA PONTE /doża/
    1585-1595 PASQUAL CICOGNA /doża/
    1595-1606 MARINO GRIMANI /doża/
    1606-1612 LEONARDO DONATO /doża/
    1612-1615 MARCANTONIO MEMMO /doża/
    1615-1618 GIOVANNI BEMBO /doża/
    1618 NICOLO DONATO /doża/
    1618-1623 ANTONIO PRIULI /doża/
    1623-1624 FRANCESCO CONTARINI /doża/
    1624-1630 GIOVANNI CORNARO /doża/
    1630-1631 NICOLO CONTARINI /doża/
    1631-1646 FRANCESCO ERIZZO /doża/
    1646-1655 FRANCESCO MOLINO /doża/
    1655-1656 CARLO CONTARINI /doża/
    1656 FRANCESCO CORNARO /doża/
    1656-1658 BERTUCCIO VALIERO /doża/
    1658-1659 GIOVANNI PESARO /doża/
    1659-1674 DOMENICO CONTARINI /doża/
    1667-1671 WOJNA Z TURCJĄ
    1674-1676 NICOLO SAGREDO /doża/
    1676-1683 LUIGI CONTARINI /doża/
    1683-1688 MARCANTONIO GIUSTINIANI /doża/
    1684 POWSTANIE „ŚWIĘTEJ LIGI”
    1688-1694 FRANCESCO MOROSINI /doża/
    1694-1700 SILVESTRO VALIERO /doża/
    1699 NABYTKI TERYTORIALNE NA MORZU EGEJSKIM
    1700-1709 ALVISE MOCENIGO /doża/
    1709-1722 GIOVANNI CORNARO /doża/
    1718 NIEKORZYSTNY POKÓJ Z TURCJĄ
    1722-1732 SEBASTIANO MOCENIGO /doża/
    1732-1735 CARLO RUZZINI /doża/
    1735-1741 ALVISE PISANI /doża/
    1741-1752 PIETRO GRIMANI /doża/
    1752-1762 FRANCESCO LOREDANO /doża/
    1762-1763 MARCO FOSCARINI /doża/
    1763-1779 ALVISE GIOVANNI MOCENIGO /doża/
    1779-1789 PAOLO RENIER /doża/
    1789-1797 LUDOVICO MANIN /doża/
    1797 OKUPACJA FRANCUSKA
    1797-1805 W SKŁADZIE AUSTRII
    1805-1815 W SKŁADZIE WŁOCH
    1815-1848 W SKŁADZIE AUSTRII
    1848-1849 REPUBLIKA
    1848-1849 DANIELE MANIN /dyktator/
    1849-1866 W SKŁADZIE AUSTRII
    od 1866 W SKŁADZIE ZJEDNOCZONYCH WŁOCH
    Autor książki "Almanach dat 1799-1918", Warszawa 2007.

  3. #53
    Mage of the Lesser Tower
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Płońsk
    Posts
    264
    WIRTEMBERGIA

    1081-1495 HRABSTWO
    1081-1918 DYNASTIA WIRTEMBERSKA
    1081-1110 KONRAD I
    1110-1143 KONRAD II
    1143-1158 LUDWIK I
    1158-1181 LUDWIK II
    1181-1194 HARTMANN
    1194-1240 HARTMANN /współrządca/
    1194-1240 LUDWIK III /współrządca/
    1240-1241 LUDWIK III
    1241-1265 ULRYK I ZAŁOŻYCIEL
    1265-1279 ULRYK II
    1279-1325 EBERHARD I DOSTOJNY
    1325-1344 ULRYK III
    1344-1362 ULRYK IV MŁODSZY /współrządca/
    1344-1362 EBERHARD II KŁÓTNIK /współrządca/
    1362-1392 EBERHARD II KŁÓTNIK
    1392-1417 EBERHARD III ŁAGODNY
    1417-1419 EBERHARD IV MŁODSZY
    1419-1442 ULRYK V UMIŁOWANY /współrządca/
    1419-1442 LUDWIK I STARSZY /współrządca/
    1442 PODZIAŁ WIRTEMBERGII NA STUTTGART I URACH
    1442-1482 KSIĘSTWO WIRTEMBERGII-STUTTGART
    1442-1482 KSIĘSTWO WIRTEMBERGII-URACH
    1442-1450 LUDWIK I STARSZY /ks. Wirtembergii-Urach/
    1442-1480 ULRYK V UMIŁOWANY /ks. Wirtembergii-Stuttgart/
    1450-1457 LUDWIK II MŁODSZY /ks. Wirtembergii-Urach/
    1457-1482 EBERHARD V BRODATY /ks. Wirtembergii-Urach/
    1480-1482 EBERHARD VI MŁODSZY /ks. Wirtembergii-Stuttgart/
    1482 ZJEDNOCZENIE WIRTEMBERGII
    1482-1495 EBERHARD V BRODATY
    1495-1806 KSIĘSTWO
    1495-1496 EBERHARD I (V) BRODATY
    1496-1498 EBERHARD II (VI) MŁODSZY
    1498-1550 ULRYK
    1536 LUTERANIZM RELIGIĄ PAŃSTWOWĄ
    1550-1568 KRZYSZTOF
    1568-1593 LUDWIK
    1593-1608 FRYDERYK I Z MONTBELIARD
    1608-1628 JAN FRYDERYK
    1618-1648 WOJNA TRZYDZIESTOLETNIA
    1628-1674 EBERHARD III
    1658 UTWORZENIE ZWIĄZKU REŃSKIEGO
    1674-1677 WILHELM LUDWIK
    1677-1733 EBERHARD LUDWIK
    1733-1737 KAROL ALEKSANDER
    1737-1793 KAROL EUGENIUSZ
    1793-1795 LUDWIK EUGENIUSZ
    1795-1797 FRYDERYK I EUGENIUSZ
    1797-1806 FRYDERYK II
    1806-1918 KRÓLESTWO
    1806-1816 FRYDERYK I (II)
    1816-1864 WILHELM I
    1848-1849 WIOSNA LUDÓW
    1864-1891 KAROL
    1867 PODPISANIE UMOWY HANDLOWEJ I CELNEJ Z PRUSAMI
    1871-1918 W SKŁADZIE CESARSTWA NIEMIECKIEGO
    1891-1918 WILHELM II
    1914-1918 I WOJNA ŚWIATOWA
    1918-1945 W SKŁADZIE NIEMIEC
    1939-1945 II WOJNA ŚWIATOWA
    1945-1949 W SKŁADZIE STREFY OKUPACYJNEJ USA (BADENIA-WIRTEMBERGIA) I FRANCJI (WIRTEMBERGIA-HOHENZOLLERN)
    od 1949 W SKŁADZIE RFN
    3.X.1990 ZJEDNOCZENIE NIEMIEC

    WITEBSK

    1021-XII.w. KSIĘSTWO
    1021-XII.w. DYNASTIA RURYKOWICZÓW
    1021-1044 BRIACZESŁAW I
    1044-1066 WSIESŁAW
    1066-1068 WALKI WEWNĘTRZNE
    1068-1069 WSIESŁAW /po raz drugi/
    1069 MŚCISŁAW
    1069-1071 ŚWIĘTOPEŁK
    1071-1101 WSIESŁAW /po raz trzeci/
    1101-1129 ŚWIATOSŁAW /współrządca/
    1101-1129 ROŚCISŁAW /współrządca/
    1129-1167 WALKI WEWNĘTRZNE
    1167-XII.w. BRIACZESŁAW II
    od XII.w. W SKŁADZIE LITWY

    WIZYGOCI

    395-711 KRÓLESTWO
    395-410 ALARYK
    410 ROMA CAPTA - ZDOBYCIE RZYMU PRZEZ WIZYGOTÓW
    410-415 ATAULF
    415 SYGERYK
    415-418 WALLIA
    418-451 TEODERYK I
    451-453 TORYSMUND
    453-466 TEODERYK II
    466-484 EURYK
    484-507 WOJNA DOMOWA
    507-511 GEISALRYK
    511-531 AMALARYK
    531-548 TEUDIS
    548-549 TEUDEGISEL
    549-554 AGILA
    554-567 ATANAGILD
    567-573 LEOWA I
    573-586 LEOWIGILD
    586 PODBÓJ KRÓLESTWA SWEBÓW
    586-601 REKARED I
    601-603 LEOWA II
    603-610 WITERYK
    610-612 GUNDEMAR
    612-620 SISEBUT
    620-621 REKARED II
    621-631 SINTILA
    631-636 SISENAND
    636-640 CHINTILA
    640-642 TULGA
    642-649 CHIDASWINT
    649-672 RECESWINT
    672-680 WAMBA
    680-687 ERWIG
    687-701 EGIZA
    701-709 WITIZA
    709-711 RODRYG (RODRIGO)
    711-714 NAJAZD ARABÓW (PODBÓJ KRAJU Z WYJĄTKIEM ASTURII)
    Autor książki "Almanach dat 1799-1918", Warszawa 2007.

  4. #54
    Mage of the Lesser Tower
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Płońsk
    Posts
    264
    WOŁYŃ

    988-1492 KSIĘSTWO
    988-1323 DYNASTIA RURYKOWICZÓW
    988-995 WSIEWOŁOD I
    995-1015 POZWIZD
    1015-1019 ŚWIĘTOPEŁK PRZEKLĘTY
    1019-1036 JAROSŁAW I MĄDRY
    1036-1054 ŚWIATOSŁAW I
    1054-1057 IGOR
    1057-1064 ROŚCISŁAW
    1064-1068 IZASŁAW I
    1068-1069 WSIESŁAW
    1069-1073 IZASŁAW I /po raz drugi/
    1073-1077 OLEG
    1077-1084 JAROPEŁK I
    1084 WALKI WEWNĘTRZNE
    1084-1086 JAROPEŁK I /po raz drugi/
    1086-1087 DAWID
    1087 JAROPEŁK I /po raz trzeci/
    1087-1099 DAWID /po raz drugi/
    1099 ŚWIĘTOPEŁK
    1099 MŚCISŁAW
    1099-1100 ŚWIĘTOPEŁK /po raz drugi/
    1100 DAWID /po raz trzeci/
    1100-1118 JAROSŁAW II
    1118-1119 ROMAN I
    1119-1134 ANDRZEJ DOBRY
    1134-1143 IZASŁAW II
    1143-1146 ŚWIATOSŁAW II
    1146 IZASŁAW II /po raz drugi/
    1146 WALKI WEWNĘTRZNE
    1146-1148 IZASŁAW II /po raz trzeci/
    1148-1154 ŚWIATOSŁAW III
    1154-1156 WŁODZIMIERZ II
    1156-1170 MŚCISŁAW III
    1170-1188 ROMAN II
    1188-1189 WSIEWOŁOD II
    1189-1205 ROMAN II /po raz drugi/
    1205-1206 DANIEL
    1206-1209 ŚWIATOSŁAW III /po raz drugi/
    1209-1210 ALEKSANDER
    1210 WALKI WEWNĘTRZNE
    1210-1214 ALEKSANDER /po raz drugi/
    1214-1245 DANIEL
    1240-1480 NIEWOLA TATARSKA RUSI
    1245-1270 WASYL
    1270-1289 WŁODZIMIERZ III
    1289-1300 MŚCISŁAW IV
    1300-1308 JERZY I
    1308-1323 ANDRZEJ II
    1323-1340 DYNASTIA PIASTÓW
    1323-1340 JERZY II BOLESŁAW
    1340-1349 DYNASTIA GIEDYMINOWICZÓW
    1340-1349 LUBART-DYMITR
    1349-1350 UNIA PERSONALNA Z POLSKĄ
    1349-1350 DYNASTIA PIASTÓW
    1349-1350 KAZIMIERZ WIELKI
    1350-1366 DYNASTIA GIEDYMINOWICZÓW
    1350-1366 LUBART-DYMITR /po raz drugi/
    1366-1371 ALEKSANDER KORIATOWICZ
    1371-1492 DYNASTIA GIEDYMINOWICZÓW
    1371-1384 LUBART-DYMITR /po raz trzeci/
    1384-1393 FIODOR
    1393-1430 UNIA PERSONALNA Z LITWĄ
    1393-1430 WITOLD ALEKSANDER
    1430-1431 FIODOR /po raz drugi/
    1431-1432 UNIA PERSONALNA Z LITWĄ
    1431-1435 BOLESŁAW ŚWIDRYGIEŁŁO
    1435-1440 UNIA PERSONALNA Z LITWĄ
    1435-1440 ZYGMUNT KIEJSTUTOWICZ
    1440-1452 BOLESŁAW ŚWIDRYGIEŁŁO /po raz drugi/
    1452-1492 UNIA PERSONALNA Z POLSKĄ I LITWĄ
    1452-1492 KAZIMIERZ JAGIELLOŃCZYK
    1492 ZJEDNOCZENIE Z PAŃSTWEM POLSKO-LITEWSKIM

    YORK

    867-1041 KRÓLESTWO
    867-1041 DYNASTIA NORMAŃSKA
    867-872 ECGBERT I
    872-876 RICSIGE
    876-878 ECGBERT II
    IX.w.-913 EADULF I
    913-930 EALDRED I
    930-963 OSULF
    963-995 WALTHEOF
    995-1016 UCHTRED
    1016-1019 EADULF II
    1019-1038 EALDRED II
    1038-1041 EADULF III
    od 1041 W SKŁADZIE ANGLII

    ZAKON INFLANCKI

    1237-1561 mistrzowie
    1237-1239 HERMANN BALK
    1239-1240 vakat
    1240-1241 ANDREAS VON VELVEN
    1241-1242 vakat
    1242-1245 DIETRICH VON GRÜNNINGEN
    1245-1246 HEINRICH VON HEIMBURG
    1246-1248 vakat
    1248-1253 ANDREAS VON STEYER
    1253-1256 ANNO VON SANGERSHAUSEN
    1256-1257 vakat
    1257-1260 BURHARD VON HORNHAUSEN
    1260-1261 vakat
    1261-1263 WERNER VON BREITHAUSEN
    1263-1266 KONRAD VON MANDERN
    1266-1270 OTTO VON LUTTERBERG (VON RODENSTEIN)
    1270-1273 WALTER VON NORTECK
    1273-1279 ERNEST VON RASSBURG
    1279-1281 KONRAD VON FEUCHTWANGEN
    1281-1287 WILLEKIN VON ENDORP
    1287-1288 vakat
    1288-1290 KUNO VON HAZZIGENSTEIN
    1290-1293 HOLTE (BOLTHO) VON HOHENBACH
    1293-1295 vakat
    1295-1296 HEINRICH VON DINKELAGHE
    1296-1298 BRUNO
    1298-1307 GOTFRIED VON ROGGE
    1307-1322 GERARD VON JORKE
    1322-1324 vakat
    1324-1328 REIMAR HANE
    1328-1340 EBERHARD VON MONHEIM
    1340-1345 BURHARD VON DREYLEBEN
    1345-1359 GOSWIN VON HERIKE
    1359-1364 ARNOLD VON VIETINGHOFF
    1364-1384 WILHELM VON FREIMERSHEIM
    1384-1386 vakat
    1386-1389 ROBIN VON ELZ
    1389-1401 WENNEMAR VON BRÜGGENEI
    1401-1413 KONRAD VON VIETINGHOFF
    1413-1415 DIETRICH TORK
    1415-1424 SIEGFRIED LANDER VON SPANHEIM
    1424-1433 CYSSE VON RUTENBERG
    1433-1435 FRANKE VON KERSKORFF
    1435-1437 HEINRICH VON BOCKENWORDE (SCHUNGEL)
    1437-1439 vakat
    1439-1450 HEIDENREICH VINKE VON OVERBERG
    1450-1469 JOHANNES VON MENGEDE (OSTHOFF)
    1469-1470 vakat
    1470-1471 JOHANNES WOLTHUSS VON HERSE
    1471-1483 BERND VON DER BORCH
    1483-1485 vakat
    1485-1494 JOHANNES FREITAG VON LORINGHOF
    1494-1535 WALTER VON PLETTENBERG
    1535-1549 HERMANN VON BRÜGGENEI (HASENKAMP)
    1549-1551 JOHANNES VON DER RECKE
    1551-1557 HEINRICH VON GALEN
    1557-1559 WILHELM VON FÜRSTENBERG
    1559-1561 GOTTHARD KETTLER
    1561 SEKULARYZACJA ZAKONU INFLANCKIEGO
    Autor książki "Almanach dat 1799-1918", Warszawa 2007.

  5. #55
    Mage of the Lesser Tower
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Płońsk
    Posts
    264
    ZAKON JOANNITÓW

    1120- wielcy mistrzowie
    1120-1291 ZAKON JOANNITÓW W PALESTYNIE
    1120-1160 RAYMOND DEL PUY /Francuz/
    1160-1162 ANGER DE BALBEN /Francuz/
    1162-1163 ARNOLD DE COMPS /Francuz/
    1163-1170 GILBERT D’ASSAILLY /Francuz/
    1170-1172 GASTON DE MUROLS /Francuz/
    1172-1177 GERARD JOBERT /Francuz/
    1177-1187 ROGER DE LES MOULINS /Francuz/
    1187-1188 vakat
    1188-1190 ARMENGAUD D’ASPE /Francuz/
    1190-1192 WERNER DE MILLY (Z NABULUSU) /Francuz/
    1192-1193 vakat
    1193-1202 GOTFRIED DE DONJON /Francuz/
    1202-1203 vakat
    1203-1206 ALFONS Z PORTUGALII /Portugalczyk/
    1206-1207 GOTFRIED DE RAT /Francuz/
    1207-1227 GARIN DE MONTAIGN /Francuz/
    1227-1230 vakat
    1230-1231 BERTRAND DE THERRY /Francuz/
    1231-1236 GUERIN (DE MONTACUTE) /Francuz/
    1236-1239 BERTRAND DE COMPS /Francuz/
    1239-1241 PIERRE DE VIEILLE-BRIDE /Francuz/
    1241-1258 WILHELM DE CHÂTEAUNEUF /Francuz/
    1258-1277 HUGH DE REVEL /Francuz/
    1277-1283 NICOLAS LORGNE /Francuz/
    1285-1293 JEAN DE VILLIERS /Francuz/
    1291-1309 ZAKON JOANNITÓW NA CYPRZE
    1293-1294 vakat
    1294-1296 ODO DES PIUS /Francuz/
    1296-1304 WILHELM DE VILLARET /Francuz/
    1304-1305 vakat
    1305-1319 FULKO DE VILLARET /Francuz/
    1309-1530 ZAKON JOANNITÓW NA RODOS
    1319-1346 HELION DE VILLENEUVE /Francuz/
    1346-1353 DIEUDONNE DE GOZON /Francuz/
    1353-1355 PIERRE DE CORNEILLAN /Francuz/
    1355-1365 ROGER DES PIUS /Francuz/
    1365-1374 RAYMOND BÉRENGAR /Francuz/
    1374-1377 ROBERT DE JUILLY /Francuz/
    1377-1396 JUAN FERNANDEZ DE HÉRÉDIA /Hiszpan/
    1384-1395 RICHARD CARACCIOLO /Włoch/
    1396-1421 PHILIBERT DE NAILLAC /Francuz/
    1421-1437 ANTON FLAVIAN DE RIPA /Francuz/
    1437-1454 JEAN BONPAR DE LASTIC /Francuz/
    1454-1461 JACQUES DE MILLY /Francuz/
    1461-1467 PETER RAYMOND ZACOSTA /Francuz/
    1467-1476 GIANBATTISTA ORSINI /Włoch/
    1476-1503 PIERRE D’AUBUSSON /Francuz/
    1503-1512 EMERYK D’AMBOISE /Francuz/
    1512-1513 GUIDO DE BLANCHEFORT /Francuz/
    1513-1521 FABRIZIO DI CARETTO /Włoch/
    1521-1534 PHILIPPE VILLIERS DE L’ISLE ADAM /Francuz/
    1530-1800 ZAKON JOANNITÓW NA MALCIE
    1534-1535 PIETRO DEL PONTE /Włoch/
    1535-1536 DIDIER DE SAINTE-JAILLE /Francuz/
    1536-1553 JUAN DE HOMEDES /Hiszpan/
    1553-1557 CLAUDE DE LA SANGLE /Francuz/
    1557-1568 JEAN PARISOT DE LA VALETTE /Francuz/
    1568-1572 PIETRO DEL MONTE /Włoch/
    1572-1581 JEAN L’EVESQUE DE LA CASSIERE /Francuz/
    1581-1582 vakat
    1582-1595 HUGUES LOUBEAUX DE VERDALLE /Francuz/
    1595-1601 MARTIN GARZES /Hiszpan/
    1601-1622 ALOFE DE VIGNACOURT /Francuz/
    1622-1623 LUIS MENDEZ DE VASCONCELLOS /Portugalczyk/
    1623-1636 ANTOINE DE PAULE /Francuz/
    1636-1657 JEAN-PAUL DE LASCARIS CASTELLAR /Francuz/
    1657-1660 MARTIN DE REDIN /Hiszpan/
    1660 ANNETT DE CLERMONT DE CHATTES GESSAN /Francuz/
    1660-1663 RAPHAEL COTONER /Hiszpan/
    1663-1680 NICOLAS COTONER /Hiszpan/
    1680-1690 GREGORIO CARAFA /Włoch/
    1690-1697 ADRIEN DE VIGNACOURT /Francuz/
    1697-1720 RAMÓN PERELLÓS Y ROCAFULL /Hiszpan/
    1720-1722 MARC ANTONIO ZONDADARI /Włoch/
    1722-1736 ANTONIO MANOEL DE VILHENA /Portugalczyk/
    1736-1741 RAMÓN DESPUIG /Hiszpan/
    1741-1773 MANOEL PINTO DE FONSECA /Portugalczyk/
    1773-1775 FRANCISCO XIMENES DE TEJADA /Hiszpan/
    1775-1797 EMMANUEL DE ROHAN-POLDUC /Francuz/
    1797-1799 FERDINAND JOSEPH VON HAMPESCH ZU BOLHEIM /Niemiec/
    1799-1801 PAWEŁ ROMANOW /mistrz tytularny/
    1801-1803 NIKOŁAJ SAŁTYKOW /mistrz tytularny/
    1803-1825 ZAKON JOANNITÓW W MESYNIE I KATANII
    1803-1805 GIOVANNI BATTISTA TOMMASI /Włoch/
    1805-1814 INNICO MARIA GUEVARA-SUARDO /namiestnik/
    1814-1821 ANDRÉ DI GIOVANNI /namiestnik/
    1821-1834 ANTOINE BUSCA /namiestnik/
    1826-1834 ZAKON JOANNITÓW W FERRARZE
    1834- ZAKON JOANNITÓW W RZYMIE
    1834-1845 CARLO CANDIDA /namiestnik/
    1845-1864 PHILIPPE DI COLLOREDO-MELS /namiestnik/
    1865-1871 ALESSANDRO BORGIA /namiestnik/
    1871-1879 GIOVANNI BATTISTA CESCHI A SANTA CROCE /namiestnik/
    1879-1905 GIOVANNI BATTISTA CESCHI A SANTA CROCE /Włoch/
    1905-1931 GALEAZZO VON THUN UND HOHENSTEIN /Włoch/
    1931-1951 LUDOVICO CHIGI ALBANI DELLA ROVERE /Włoch/
    1951-1955 ANTOINE HERCOLANI FAVA SIMONETTI /namiestnik/
    1955-1962 ERNESTO PATERNO CASTELLO DI CARCACI /namiestnik/
    1962-1988 ANGELO DE MOJANA DI COLOGNA /Włoch/
    1988 JEAN CHARLES PALLAVICINI /namiestnik/
    1988-2008 ANDREW WILLOUGHBY NINIAN BERTIE /Anglik/
    2008 GIACOMO DALLA TORRE DEL TEMPIO DI SANGUINETTO /namiestnik/
    2008- ROBERT MATTHEW FESTING /Anglik/

    ZAKON KAWALERÓW MIECZOWYCH

    1204-1236 mistrzowie
    1204-1209 WINNE VON ROHRBACH
    1209-1236 VOLKWIN (SCHENK VON WINTERSTÄDT)
    1237 PRZEKSZTAŁCENIE ZAKONU KAWALERÓW MIECZOWYCH W ZAKON INFLANCKI

    ZAKON KRZYŻACKI

    1198-1525 wielcy mistrzowie
    1198-1200 HEINRICH WALPOT
    1200-1208 OTTO VON KERPEN
    1208-1209 HEINRICH VON TUNNA (BART)
    1209-1239 HERMANN VON SALZA
    1211-1225 ZAKON KRZYŻACKI W SIEDMIOGRODZIE
    1226 SPROWADZENIE ZAKONU KRZYŻACKIEGO DO ZIEMI CHEŁMIŃSKIEJ
    1237 POŁĄCZENIE Z ZAKONEM INFLANCKIM
    1237 PRZEGRANA BITWA Z KS. HALICKIM POD DROHICZYNEM
    1239-1240 KONRAD VON THÜRINGEN /landgraf Turyngii/
    1240-1244 GERARD VON MALBERG
    1242 POWSTANIE PRUSÓW
    1244-1249 HEINRICH VON HOHENLOHE
    1249-1252 GÜNTHER VON WÜLLERSLEBEN
    1252-1256 POPPO VON OSTERNA
    1255 ZAŁOŻENIE KÖNIGSBERGU
    1256-1261 KONFLIKT Z JOANNITAMI W PALESTYNIE
    1256-1273 ANNO VON SANGERSHAUSEN
    1260-1274 POWSTANIE PRUSÓW
    1260 PRZEGRANA W BITWIE NAD JEZ. DURBE ZE ŻMUDZIĄ
    1273-1282 HARTMAN VON HELDRUNGEN
    1282-1290 BURCHARD VON SCHWANDEN
    1283 CAŁKOWITY PODBÓJ TERYTORIUM PRUSÓW
    1290-1291 vakat
    1291-1296 KONRAD VON FEUCHTWANGEN
    1296-1297 vakat
    1297-1303 GOTFRIED VON HOHENLOHE
    1303-1311 SIEGFRIED VON FEUCHTWANGEN
    1308 ZABÓR POMORZA GDAŃSKIEGO
    1311-1324 KARL VON TRIER
    1324-1330 WERNER VON ORSELN
    1327-1332 WOJNA Z POLSKĄ
    1329 ZAJĘCIE ZIEMI DOBRZYŃSKIEJ
    1330-1331 vakat
    1331-1335 LUTHER /książę Brunszwiku/
    1332 INKORPORACJA KUJAW
    1335-1341 DIETRICH VON ALTENBURG
    1341-1342 vakat
    1342-1345 LUDOLF KÖNIG
    1343 POKÓJ Z POLSKĄ W KALISZU – UTRATA KUJAW I ZIEMI DOBRZYŃSKIEJ
    1345-1351 HEINRICH DUSEMER
    1346 ZAKUP ESTONII OD DANII
    1352-1382 WIENRICH VON KNIPRODE
    1370 NAJAZD LITEWSKI
    1382-1390 KONRAD ZÖLLNER VON ROTENSTEIN
    1390-1391 vakat
    1391-1393 KONRAD VON WALLENRODE
    1393-1407 KONRAD VON JUNGINGEN
    1398-1407 GOTLANDIA W RAMACH ZAKONU KRZYŻACKIEGO
    1398-1411 ŻMUDŹ W RAMACH ZAKONU KRZYŻACKIEGO
    1407-1410 ULRICH VON JUNGINGEN
    1409-1411 WIELKA WOJNA Z POLSKĄ I LITWĄ
    15.VII.1410 KLĘSKA W BITWIE POD GRUNWALDEM
    1410-1413 HEINRICH VON PLAUEN
    1411 I POKÓJ TORUŃSKI
    1413-1414 vakat
    1414-1422 MICHAEL KÜCHMEISTER
    1414 WOJNA Z POLSKĄ I LITWĄ
    1419 WOJNA Z POLSKĄ I LITWĄ
    1422 WOJNA Z POLSKĄ I LITWĄ
    1422-1441 PAUL VON RUSDORF
    1440 POWSTANIE ZWIĄZKU PRUSKIEGO
    1441-1449 KONRAD VON ERLICHSHAUSEN
    1449-1450 vakat
    1450-1467 LUDWIG VON ERLICHSHAUSEN
    1454-1466 WOJNA 13-LETNIA Z POLSKĄ
    1466 II POKÓJ TORUŃSKI – KLĘSKA ZAKONU KRZYŻACKIEGO
    1467-1469 vakat
    1469-1470 HEINRICH REUSS VON PLAUEN
    1470-1477 HEINRICH REFFLE VON RICHTENBERG
    1477-1489 MARTIN TRUCHSESS VON WETZHAUSEN
    1489-1497 JOHANNES VON TIEFEN
    1497-1498 vakat
    1498-1510 FRIEDRICH VON SACHSEN /książę Saksonii/
    1510-1511 vakat
    1511-1525 ALBRECHT VON BRANDENBURG-ANSBACH
    1525 SEKULARYZACJA ZAKONU KRZYŻACKIEGO
    Autor książki "Almanach dat 1799-1918", Warszawa 2007.

  6. #56
    Mage of the Lesser Tower
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Płońsk
    Posts
    264
    ZAKON TEMPLARIUSZY

    1118-1312 wielcy mistrzowie
    1118-1136 HUGUES DE PAYENS
    1136-1149 ROBERT DE CRAON
    1149-1152 EREVARD DES BARRES
    1152-1153 BERNARD DE TREMELAY
    1153-1156 ANDRÉ DE MONTBARD
    1156-1169 BERTRAND DE BLANQUEFORT
    1169-1171 PHILIPPE DE MILLY (Z NABULUSU)
    1171-1179 ODO DE SAINT-AMAND
    1179-1180 vakat
    1180-1184 ARNOLD DE TORROJA
    1184-1185 vakat
    1185-1189 GERARD DE RIDEFORT
    1189-1191 vakat
    1191-1193 ROBERT DE SABLÉ
    1193-1194 vakat
    1194-1200 GILBERT ERAIL
    1200-1201 vakat
    1201-1209 PHILIPPE DE PLESSIS
    1209-1210 vakat
    1210-1219 WILHELM DE CHARTRES
    1219-1232 PIERRE DE MONTAIGN
    1232-1244 ARMAND DE PÉRIGORD
    1244-1247 RICHARD DE BURES
    1247-1250 WILHELM DE SONNAC
    1250-1256 REGINALD DE VIEHIERS
    1256-1273 THOMAS BÉRARD
    1273-1291 WILHELM DE BEAUJEU
    1291-1293 THIBAUD GAUDIN
    1293-1312 JACQUES DE MOLAY
    1312 KASATA ZAKONU TEMPLARIUSZY

    ZWENIGROD

    1084-1145 KSIĘSTWO
    1084-1145 DYNASTIA RURYKOWICZÓW
    1084-1124 WOŁODAR
    1124-1126 WŁODIMIRKO /współrządca/
    1124-1126 GRZEGORZ /współrządca/
    1126-1129 WŁODIMIRKO
    1129-1145 IWAN BERŁADNIK
    1145-1206 W SKŁADZIE KSIĘSTWA HALICKIEGO
    1206-1211 KSIĘSTWO
    1206-1211 DYNASTIA RURYKOWICZÓW
    1206-1207 ROMAN II
    1207-1208 WALKI WEWNĘTRZNE
    1208-1210 ROMAN II /po raz drugi/
    1210 DANIEL
    1210-1211 ROMAN II /po raz trzeci/
    od 1211 W SKŁADZIE HALICZA
    Autor książki "Almanach dat 1799-1918", Warszawa 2007.

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. Poczet władców i prezydentów państw - Ameryka Płd.
    By Aux_Teergois in forum Forum - Historia (PL)
    Replies: 4
    Last Post: 01-28-2010, 07:25 PM
  2. Poczet władców i prezydentów państw - Ameryka Płn.
    By Aux_Teergois in forum Forum - Historia (PL)
    Replies: 7
    Last Post: 01-28-2010, 07:00 PM
  3. Poczet władców i prezydentów państw - Afryka
    By Aux_Teergois in forum Forum - Historia (PL)
    Replies: 17
    Last Post: 01-28-2010, 06:05 PM
  4. Poczet władców i prezydentów państw - Azja
    By Aux_Teergois in forum Forum - Historia (PL)
    Replies: 15
    Last Post: 01-28-2010, 03:41 PM

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
footer