Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 31 to 40 of 56

Thread: Poczet władców nieistniejących państw

  1. #31
    Mage of the Lesser Tower
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Płońsk
    Posts
    264
    NEAPOL I SYCYLIA

    1043-1127 KRÓLESTWO NEAPOLU
    1043-1046 WILHELM I ŻELAZNE RAMIĘ /król Neapolu/
    1046-1051 DROGON /król Neapolu/
    1051-1057 HUMFRYD /król Neapolu/
    1057-1085 ROBERT GUISCARD /król Neapolu/
    1061-1127 KRÓLESTWO SYCYLII
    1061-1101 ROGER I /król Sycylii/
    1085-1111 ROGER BORSAT /król Neapolu/
    1101-1127 ROGER II /król Sycylii/
    1111-1127 WILHELM II /król Neapolu/
    1127-1189 KRÓLESTWO NEAPOLU I SYCYLII
    1127-1154 ROGER II /król Neapolu i Sycylii/
    1154-1166 WILHELM I ZŁY /król Neapolu i Sycylii/
    1166-1189 WILHELM II DOBRY /król Neapolu i Sycylii/
    1189-1194 KRÓLESTWO NEAPOLU
    1189-1194 KRÓLESTWO SYCYLII
    1189-1194 HENRYK /król Neapolu/
    1189-1194 TANKRED /król Sycylii/
    1194 WILHELM /król Sycylii/
    1194-1265 KRÓLESTWO NEAPOLU I SYCYLII
    1194-1265 DYNASTIA HOHENSTAUFÓW
    1194-1197 HENRYK /król Neapolu i Sycylii/
    1197-1250 FRYDERYK I /król Neapolu i Sycylii/
    1224 ZAŁOŻENIE UNIWERSYTETU W NEAPOLU
    1250-1254 UNIA PERSONALNA Z NIEMCAMI
    1250-1254 KONRAD /król Neapolu i Sycylii/
    1254-1265 MANFRED /król Neapolu i Sycylii/
    1265-1500 KRÓLESTWO NEAPOLU
    1265-1735 KRÓLESTWO SYCYLII
    1265-1282 DYNASTIA ANJOU NA SYCYLII
    1265-1442 DYNASTIA ANJOU W NEAPOLU
    1265-1282 KAROL I /król Sycylii/
    1265-1285 KAROL I /król Neapolu/
    1282 TZW. NIESZPORY SYCYLIJSKIE
    1282-1504 ZALEŻNOŚĆ SYCYLII OD ARAGONII
    1282-1412 DYNASTIA BARCELOŃSKA
    1282-1285 PIOTR I /król Sycylii/
    1284 KLĘSKA NEAPOLU W BITWIE MORSKIEJ Z FLOTĄ ARAGONII
    1285-1309 KAROL II KULAWY /król Neapolu/
    1286-1296 JAKUB /król Sycylii/
    1296-1337 FRYDERYK II /król Sycylii/
    1309-1343 ROBERT /król Neapolu/
    1337-1342 PIOTR II /król Sycylii/
    1342-1355 LUDWIK /król Sycylii/
    1343-1382 JOANNA I /król Neapolu/
    1347-1348 WOJNA NEAPOLU Z WĘGRAMI
    1350 WOJNA NEAPOLU Z WĘGRAMI
    1355-1377 FRYDERYK III /król Sycylii/
    1377-1402 MARIA /królowa Sycylii/
    1382-1386 KAROL III MAŁY /król Neapolu/
    1386-1414 WŁADYSŁAW /król Neapolu/
    1402-1409 MARCIN I MŁODSZY /król Sycylii/
    1409-1410 MARCIN II STARSZY /król Sycylii/
    1410-1412 BLANKA /królowa Sycylii/
    1412-1504 DYNASTIA TRASTAMARE
    1412-1416 FERDYNAND I /król Sycylii/
    1414-1435 JOANNA II /królowa Neapolu/
    1416-1458 ALFONS V WSPANIAŁY /król Sycylii/
    1435-1442 WOJNA DOMOWA W NEAPOLU
    1442-1496 DYNASTIA TRASTAMARE
    1442-1458 ALFONS V WSPANIAŁY /król Neapolu/
    1458-1479 JAN II /król Sycylii/
    1458-1494 FERDYNAND I /król Neapolu/
    1479-1516 FERDYNAND II KATOLICKI /król Sycylii/
    1494-1495 ALFONS II /król Neapolu/
    1495-1496 FERDYNAND II KATOLICKI /król Neapolu/
    1496 DYNASTIA DE VALOIS
    1496 KAROL VIII /król Neapolu/
    1496-1500 DYNASTIA TRASTAMARE
    1496-1500 FRYDERYK II /król Neapolu/
    1500-1504 OKUPACJA FRANCUSKA
    1504-1735 KRÓLESTWO NEAPOLU
    1504-1516 DYNASTIA TRASTAMARE
    1504-1516 FERDYNAND II KATOLICKI /król Neapolu/
    1516-1700 DYNASTIA HABSBURGÓW
    1516-1556 KAROL V /król Neapolu/
    1516-1556 KAROL V /król Sycylii/
    1527-1529 FIASKO WYPRAWY FRANCUSKIEJ NA NEAPOL
    1556-1598 FILIP II /król Neapolu/
    1556-1598 FILIP II /król Sycylii/
    1598-1621 FILIP III /król Neapolu/
    1598-1621 FILIP III /król Sycylii/
    1621-1665 FILIP IV /król Neapolu/
    1621-1655 FILIP IV /król Sycylii/
    1622 POWSTANIE ANTYHISZPAŃSKIE W NEAPOLU
    1636 POWSTANIE ANTYHISZPAŃSKIE W NEAPOLU
    1656-1657 EPIDEMIA DŻUMY W NEAPOLU
    1665-1700 KAROL II /król Neapolu/
    1665-1700 KAROL II /król Sycylii/
    1674 REWOLTA LUDOWA W MESSYNIE
    1700-1713 DYNASTIA BOURBONÓW
    1700-1713 FILIP V /król Sycylii/
    1700-1714 DYNASTIA BOURBONÓW
    1700-1714 FILIP V /król Neapolu/
    1713-1720 DYNASTIA SABAUDZKA
    1713-1720 WIKTOR AMADEUSZ /król Sycylii/
    1714-1734 DYNASTIA HABSBURGÓW
    1714-1734 KAROL VI /król Neapolu/
    1720-1734 DYNASTIA HABSBURGÓW
    1720-1734 KAROL VI /król Sycylii/
    1734-1735 OKUPACJA HISZPAŃSKA OKUPACJA HISZPAŃSKA
    1735-1799 KRÓLESTWO NEAPOLU I SYCYLII
    1735-1799 DYNASTIA BOURBONÓW
    1735-1759 KAROL VII /król Neapolu i Sycylii/
    1759-1799 FERDYNAND IV /król Neapolu i Sycylii/
    1767 INKORPORACJA BENEWENTU I PONTECORVO
    1767 WYPĘDZENIE JEZUITÓW
    1799 REPUBLIKA PARTENOPEJSKA
    1799 POWSTANIE ANTYFRANCUSKIE
    1799-1816 KRÓLESTWO NEAPOLU I SYCYLII
    1799-1806 DYNASTIA BOURBONÓW
    1799-1806 FERDYNAND IV /po raz drugi /król Neapolu i Sycylii//
    1806-1816 KRÓLESTWO NEAPOLU KRÓLESTWO SYCYLII
    1806-1808 DYNASTIA BONAPARTE
    1806-1808 JÓZEF /król Neapolu/
    1806-1816 DYNASTIA BOURBONÓW
    1806-1816 FERDYNAND I /król Sycylii/
    1807 POWSTANIE ANTYFRANCUSKIE
    1808-1815 JOACHIM MURAT /król Neapolu/
    1816-1859 KRÓLESTWO OBOJGA SYCYLII (NEAPOL + SYCYLIA)
    1816-1859 DYNASTIA BOURBONÓW
    1816-1825 FERDYNAND I /król Obojga Sycylii/
    1820-1821 POWSTANIE WĘGLARZY
    1825-1830 FRANCISZEK I /król Obojga Sycylii/
    1830-1859 FERDYNAND II /król Obojga Sycylii/
    1844 POWSTANIE LUDOWE
    1847 POWSTANIE LUDOWE
    1848-1849 WIOSNA LUDÓW
    1856 POWSTANIE ANTYKRÓLEWSKIE
    1859-1861 W SKŁADZIE SARDYNII-PIEMONTU
    1861 ZJEDNOCZENIE WŁOCH

    NIŻNY NOWOGRÓD

    1341-1447 KSIĘSTWO
    1341-1447 DYNASTIA RURYKOWICZÓW
    1341-1354 KONSTANTY
    1354-1365 ANDRZEJ III
    1365 BORYS
    1365-1383 DYMITR IV
    1383-1387 BORYS /po raz drugi/
    1387-1391 WALKI WEWNĘTRZNE
    1391-1392 BORYS /po raz trzeci, współrządca/
    1391-1392 WASYL III KIRDIAPA /współrządca/
    1392-1410 WALKI WEWNĘTRZNE
    1410-1412 IWAN TĘGA GŁOWA
    1412-1418 DANIEL
    1418-XV.w. WALKI WEWNĘTRZNE
    XV.w.-1446 WASYL II
    1447 WALKI WEWNĘTRZNE
    1447 WASYL II /po raz drugi/
    1447 ZJEDNOCZENIE Z PAŃSTWEM MOSKIEWSKIM

    NORMANDIA

    911-1204 KSIĘSTWO
    911-1135 DYNASTIA ROLLON
    911-927 ROLF ROLLON
    912 CHRYSTIANIZACJA W OBRZĄDKU RZYMSKIM
    924 ZAPRZESTANIE WYPRAW ŁUPIEŻCZYCH
    927-942 WILHELM I DŁUGI MIECZ
    942-996 RYSZARD I NIEUSTRASZONY
    996-1027 RYSZARD II DOBRY
    1027-1028 RYSZARD III
    1028-1035 ROBERT I WSPANIAŁY
    1035-1087 WILHELM II ZDOBYWCA
    1066 PODBÓJ ANGLII PRZEZ NORMANÓW
    1066-1087 UNIA PERSONALNA Z ANGLIĄ
    1087-1106 ROBERT II KRÓTKONOGI
    1106-1144 UNIA PERSONALNA Z ANGLIĄ
    1106-1135 HENRYK I
    1135-1144 DYNASTIA BLOIS
    1135-1137 STEFAN
    1137-1144 STEFAN /współrządca/
    1137-1144 EUSTACHY /współrządca/
    1144-1204 DYNASTIA ANJOU-PLANTAGENET
    1144-1150 GOTFRYD PIĘKNY
    1150-1153 HENRYK II
    1153-1156 WILHELM
    1156-1204 UNIA PERSONALNA Z ANGLIĄ
    1156-1189 HENRYK II /po raz drugi/
    1189-1199 RYSZARD LWIE SERCE
    1199-1204 JAN BEZ ZIEMI
    1204 ZJEDNOCZENIE Z FRANCJĄ
    Autor książki "Almanach dat 1799-1918", Warszawa 2007.

  2. #32
    Mage of the Lesser Tower
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Płońsk
    Posts
    264
    NOWOGRÓD SIEWIERSKI

    1097-1254 KSIĘSTWO
    1097-1254 DYNASTIA RURYKOWICZÓW
    1097-1115 OLEG I
    1115-1139 WSIEWOŁOD
    1139-1146 IGOR I ŚWIĘTY
    1146-1158 ŚWIATOSŁAW I
    1158-1164 ŚWIATOSŁAW II
    1164-1180 OLEG II
    1180-1202 IGOR II WIELKI
    1202-1206 WŁODZIMIERZ
    1206-1211 OLEG IV
    1211-1212 WŁODZIMIERZ /po raz drugi/
    1212-1254 IZASŁAW
    1240-1480 NIEWOLA TATARSKA RUSI
    1254 UPADEK KSIĘSTWA

    NOWOGRÓD WIELKI

    862-1478 KSIĘSTWO (od 1136 TZW. REPUBLIKA NOWOGRODZKA)
    862-1327 DYNASTIA RURYKOWICZÓW
    862-879 RURYK
    879-912 OLEG
    912-945 IGOR STARY
    945-962 OLGA /regentka/
    962-969 ŚWIATOSŁAW I
    969-972 ŚWIATOSŁAW I /współrządca/
    969-972 WŁODZIMIERZ WIELKI /współrządca/
    972-977 WŁODZIMIERZ WIELKI
    977-979 JAROPEŁK
    979-988 WŁODZIMIERZ I WIELKI /po raz drugi/
    988-1010 WYSZESŁAW
    1010-1018 JAROSŁAW I MĄDRY
    1018-1020 ILIA
    1020-1021 JAROSŁAW I MĄDRY /po raz drugi/
    1021 BRIACZESŁAW POŁOCKI
    1021-1036 JAROSŁAW I MĄDRY /po raz trzeci/
    1036-1052 WŁODZIMIERZ II
    1052-1066 IZASŁAW
    1066-1067 WSIESŁAW
    1067-1068 MŚCISŁAW
    1068-1069 WSIESŁAW /po raz drugi/
    1069-1078 GLEB
    1078-1087 ŚWIĘTOPEŁK I
    1087-1094 MŚCISŁAW I WIELKI
    1094-1095 DAWID I
    1095-1117 MŚCISŁAW I WIELKI /po raz drugi/
    1117-1132 WSIEWOŁOD I GABRIEL
    1132 ŚWIĘTOPEŁK II
    1132-1136 WSIEWOŁOD I GABRIEL /po raz drugi/
    1136 WŁODZIMIERZ
    1137-1138 ŚWIĘTOPEŁK II /po raz drugi/
    1138-1139 ROŚCISŁAW I
    1139-1141 ŚWIATOSŁAW III
    1141-1142 ROŚCISŁAW I /po raz drugi/
    1142-1148 ŚWIĘTOPEŁK II /po raz trzeci/
    1148-1154 JAROSŁAW II
    1154 ROŚCISŁAW II MICHAŁ
    1154-1155 DAWID II
    1155-1158 MŚCISŁAW II
    1158-1161 ŚWIATOSŁAW IV
    1161 MŚCISŁAW III JEDNOOKI
    1161-1168 ŚWIATOSŁAW IV /po raz drugi/
    1168-1170 ROMAN
    1170-1172 Rządy regencyjne
    1172-1175 JERZY I
    1175-1176 ŚWIATOSŁAW
    1176-1177 JAROSŁAW III PIĘKNY
    1177-1178 MŚCISŁAW III JEDNOOKI /po raz drugi/
    1178-1179 ROMAN SMOLEŃSKI
    1179-1180 MŚCISŁAW IV CHROBRY
    1180-1182 WŁODZIMIERZ III
    1182-1184 JAROSŁAW IV WOŁYŃSKI
    1184-1187 MŚCISŁAW V FIODOR
    1187-1199 JAROSŁAW IV WOŁYŃSKI /po raz drugi/
    1199-1204 ŚWIATOSŁAW V
    1204 WALKI WEWNĘTRZNE
    1204-1211 ŚWIATOSŁAW V /po raz drugi/
    1211-1214 MŚCISŁAW VI UDAŁY
    1214-1216 MŚCISŁAW VI UDAŁY /współrządca/
    1214-1216 JAROSŁAW V BŁOGOSŁAWIONY /współrządca/
    1216-1217 MŚCISŁAW VI UDAŁY
    1217 WALKI WEWNĘTRZNE
    1217-1218 MŚCISŁAW VI UDAŁY /po raz drugi/
    1218-1219 ŚWIATOSŁAW VI
    1219-1221 WSIEWOŁOD II
    1221 WSIEWOŁOD III
    1221-1223 JAROSŁAW V BŁOGOSŁAWIONY /po raz drugi/
    1223-1224 WSIEWOŁOD III /po raz drugi/
    1224-1225 MICHAŁ ŚWIĘTY
    1225-1228 JAROSŁAW V BŁOGOSŁAWIONY /po raz trzeci/
    1228 FIODOR
    1228-1229 MICHAŁ ŚWIĘTY /po raz drugi/
    1229-1230 ROŚCISŁAW IV
    1230 MICHAŁ ŚWIĘTY /po raz trzeci/
    1230-1231 ROŚCISŁAW IV /po raz drugi/
    1231-1232 JAROSŁAW V BŁOGOSŁAWIONY /po raz czwarty/
    1232 FIODOR /po raz drugi/
    1232-1236 JAROSŁAW V BŁOGOSŁAWIONY /po raz piąty/
    1236-1240 ALEKSANDER NEWSKI
    1240-1241 ANDRZEJ II
    1240-1480 NIEWOLA TATARSKA RUSI
    1241-1252 ALEKSANDER NEWSKI /po raz drugi/
    1252-1255 WASYL II
    1255 JAROSŁAW Z TWERU
    1255-1258 WASYL II /po raz drugi/
    1258-1263 DYMITR
    1263-1264 WALKI WEWNĘTRZNE
    1264-1269 JERZY II
    1269-1270 JAROSŁAW Z TWERU /po raz drugi/
    1270 DYMITR /po raz drugi/
    1270-1271 JAROSŁAW Z TWERU /po raz trzeci/
    1271-1272 DYMITR /po raz trzeci/
    1272-1276 WASYL PIĘKNY
    1277-1283 DYMITR /po raz czwarty/
    1283-1293 WALKI WEWNĘTRZNE
    1293-1303 BORYS
    1303-1314 WALKI WEWNĘTRZNE
    1314-1315 FIODOR RŻEWSKI
    1315-1325 JERZY MOSKIEWSKI
    1325-1327 ALEKSANDER ŚWIĘTY
    1327-1478 rządy oligarchii kupieckiej
    1478 ZJEDNOCZENIE Z PAŃSTWEM MOSKIEWSKIM

    NUMIDIA

    203-46 p. n. e. KRÓLESTWO
    203-148 p. n. e. MASYNISSA
    148-140 p. n. e. GULUSSA /współrządca/
    148-140 p. n. e. MASTANABAL /współrządca/
    148-140 p. n. e. MICYPSA /współrządca/
    140-118 p. n. e. MICYPSA
    118-112 p. n. e. HIEMPSAL I /współrządca/
    118-112 p. n. e. ADHERBAL /współrządca/
    118-112 p. n. e. JUGURTA /współrządca/
    112-105 p. n. e. JUGURTA
    105-88 p. n. e. GAUDA
    88-60 p. n. e. HIEMPSAL II
    60-46 p. n. e. JUBA I
    od 46 p. n. e. W SKŁADZIE RZYMU
    Autor książki "Almanach dat 1799-1918", Warszawa 2007.

  3. #33
    Mage of the Lesser Tower
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Płońsk
    Posts
    264
    OLDENBURG

    /wybór hrabiów z dynastii Oldenburgów/
    XII.w.-1777 HRABSTWO
    XII.w.-1773 DYNASTIA OLDENBURGÓW
    XII.w. EGILMAR I
    1773-1810 LINIA HOLSTEIN-GOTTORP
    1773-1777 FRYDERYK AUGUST I
    1777-1810 KSIĘSTWO HOLSTEIN-OLDENBURG
    1777-1785 FRYDERYK AUGUST I
    1785-1810 PIOTR FRYDERYK WILHELM
    1785-1810 PIOTR FRYDERYK LUDWIK /regent/
    1810-1813 W SKŁADZIE FRANCJI
    1813-1815 KSIĘSTWO HOLSTEIN-OLDENBURG
    1813-1918 LINIA HOLSTEIN-GOTTORP
    1813-1815 PIOTR FRYDERYK WILHELM /po raz drugi/
    1813-1823 PIOTR FRYDERYK LUDWIK /regent/
    1815-1918 WIELKIE KSIĘSTWO HOLSTEIN-OLDENBURG
    1815-1823 PIOTR FRYDERYK WILHELM
    1823-1829 PIOTR FRYDERYK LUDWIK
    1829-1853 PAWEŁ FRYDERYK AUGUST
    1848-1849 WIOSNA LUDÓW
    1853-1900 MIKOŁAJ FRYDERYK PIOTR
    1871-1918 W SKŁADZIE CESARSTWA NIEMIECKIEGO
    1900-1918 FRYDERYK AUGUST II
    1914-1918 I WOJNA ŚWIATOWA
    1918-1945 W SKŁADZIE NIEMIEC
    1939-1945 II WOJNA ŚWIATOWA
    1945-1949 W SKŁADZIE STREFY OKUPACYJNEJ WIELKIEJ BRYTANII
    od 1949 W SKŁADZIE RFN
    3.X.1990 ZJEDNOCZENIE NIEMIEC

    ORLEAN

    1344-1594 KSIĘSTWO
    1344-1566 DYNASTIA DE VALOIS
    1344-1375 FILIP
    1375-1392 Rządy regencyjne
    1392-1545 LINIA ORLEAŃSKA
    1392-1407 LUDWIK I
    1407-1435 WOJNA DOMOWA
    1428-1429 OBLĘŻENIE ORLEANU PRZEZ ANGLIKÓW
    1407-1465 KAROL I
    1465-1515 LUDWIK II
    1515-1540 Rządy regencyjne
    1540-1545 KAROL II
    1545-1549 Rządy regencyjne
    1549-1566 LINIA ANGOULEME
    1549-1550 LUDWIK
    1550-1560 KAROL MAKSYMILIAN
    1560-1566 HENRYK
    1566-1594 Rządy regencyjne
    1594 ZJEDNOCZENIE Z FRANCJĄ
    1607-1842 tytularni książęta Orleanu
    1607-1842 DYNASTIA BOURBONÓW-LINIA ORLEAŃSKA
    1607-1611 MIKOŁAJ HENRYK
    1626-1660 GASTON
    1661-1701 FILIP I
    1701-1723 FILIP II
    1723-1752 LUDWIK
    1752-1785 LUDWIK FILIP I
    1787-1793 LUDWIK FILIP JÓZEF
    1815-1830 LUDWIK FILIP II
    1830-1842 FERDYNAND FILIP

    OSTROGOCI

    493-552 KRÓLESTWO
    493-523 TEODORYK WIELKI
    523-526 TEODORYK WIELKI /współrządca/
    523-526 ATALARYK /współrządca/
    526-534 ATALARYK
    534 AMALASUNTA
    534-536 TEODAHAD
    536-540 WITIGES
    540-541 HILDIBAD
    541 ERARYK
    541-552 TOTILA
    552 TEJA
    552 PODBÓJ PAŃSTWA PRZEZ BIZANCJUM
    Autor książki "Almanach dat 1799-1918", Warszawa 2007.

  4. #34
    Mage of the Lesser Tower
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Płońsk
    Posts
    264
    OWERNIA (AUVERGNE)

    VIII.w.-1610 HRABSTWO
    VIII.w.-918 DYNASTIA AUVERGNE
    VIII.w.-758 ITHIER
    758-760 Rządy regencyjne
    760-763 BLANDIN
    763-765 CHILPING
    765-778 BERTMOND
    778-819 ICTERIUS
    819-839 WARIN
    839-841 GERARD
    841-846 WILHELM
    846-858 BERNARD I KOSMATA STOPA
    858-862 WILHELM MŁODSZY
    862-863 STEFAN
    864-886 BERNARD II
    886-918 WILHELM I POBOŻNY
    893-934 UNIA PERSONALNA Z AKWITANIĄ
    918-927 DYNASTIA RAZES
    918-926 WILHELM II MŁODSZY
    926-927 AKFRYD
    927-934 DYNASTIA POITIERS
    927-934 EBALUS BĘKART
    934-950 UNIA PERSONALNA Z TULUZĄ
    934-950 DYNASTIA ROUERGUE
    934-950 RAJMUND PONS
    950-963 UNIA PERSONALNA Z AKWITANIĄ
    950-963 DYNASTIA POITIERS
    950-963 WILHELM III JASNOWŁOSY
    963-979 UNIA PERSONALNA Z TULUZĄ
    963-979 DYNASTIA ROUERGUE
    963-979 WILHELM IV TAILLEFER
    979-1610 HRABIOWIE Z RÓŻNYCH DYNASTII
    979-989 GUY I
    989-1016 WILHELM IV (V)
    1016-1032 ROBERT I
    1032-1064 WILHELM V (VI)
    1064-1096 ROBERT II
    1096-1136 WILHELM VI (VII)
    1136-1143 ROBERT III
    1143-1155 WILHELM VII (VIII) MŁODSZY
    XII.w. PODZIAŁ OWERNII NA 4 CZĘŚCI: HRABSTWO OWERNII, DELFINAT OWERNII, ZIEMIA OWERNII I HRABSTWO BISKUPIE CLERMONT
    1155-1182 WILHELM VIII (IX) STARY
    1182-1194 ROBERT IV
    1194-1195 WILHELM IX (X)
    1195-1224 GUY II
    1224-1245 WILHELM X (XI)
    1246-1277 ROBERT V
    1277-1279 WILHELM XI (XII)
    1279-1317 ROBERT VI
    1317-1325 ROBERT VII
    1325-1332 WILHELM XII (XIII)
    1332-1338 JOANNA I
    1337-1453 WOJNA STULETNIA MIĘDZY FRANCJĄ A ANGLIĄ
    1338-1346 JOANNA I /współrządczyni/
    1338-1346 FILIP Z BURGUNDII /współrządca/
    1346-1350 JOANNA I
    1350-1360 JOANNA I /współrządczyni/
    1350-1360 JAN II DOBRY /współrządca/
    1360-1361 FILIP Z ROUVRES
    1361-1386 JAN I
    1386-1394 JAN II
    1394-1416 JOANNA II /współrządczyni/
    1394-1416 JAN Z BERRY /współrządca/
    1416-1422 JOANNA II /współrządczyni/
    1416-1422 JERZY Z LA TREMOILLE /współrządca/
    1422-1437 MARIA I
    1437-1461 BERTRAND V LA TOUR
    1461-1494 BERTRAND VI LA TOUR
    1494-1501 JAN III
    1501-1524 ANNA
    1524-1589 KATARZYNA MEDICI
    1589-1606 KAROL III LOTARYŃSKI
    1606-1610 MAŁGORZATA
    1610 ZJEDNOCZENIE Z FRANCJĄ

    PAŃSTWO TURKÓW W AZJI CENTRALNEJ

    681-737 KAGANAT
    681-691 KUTŁUG ELTERISZ
    691-716 BEK-CZUR (MO-CZO)
    716 BÖGÜ
    716-734 BILGE-KAGAN
    VIII.w. KÜL-TEGIN
    734 JIJAN
    734-737 TENGRI-KAGAN
    VIII.w. UPADEK PAŃSTWA

    PAŃSTWO WIELKICH SELDŻUKÓW

    1055-1092 SUŁTANAT
    1055-1063 TOGRUŁ-BEG
    1063-1072 AŁP ARSŁAN
    1064-1092 NIZAM AL-MULK /wielki wezyr/
    1072-1092 MALIK SZAH
    1092 POCZĄTEK ROZPADU PAŃSTWA
    Autor książki "Almanach dat 1799-1918", Warszawa 2007.

  5. #35
    Mage of the Lesser Tower
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Płońsk
    Posts
    264
    PARMA I PIACENZA

    XII.w.-1248 KOMUNA MIEJSKA PARMY
    1248-1521 REPUBLIKA PARMY
    1521-1545 KSIĘSTWO ZALEŻNE OD PAŃSTWA KOŚCIELNEGO
    1545-1802 KSIĘSTWO
    1545-1731 DYNASTIA FARNESE
    1545-1547 PIOTR LUDWIK
    1547-1586 OTTAVIO
    1586-1592 ALEKSANDER
    1592-1622 RANUCCIO I
    1622-1646 EDWARD
    1646-1694 RANUCCIO II
    1694-1727 FRANCISZEK
    1727-1731 ANTONI
    1731-1802 DYNASTIA BOURBONÓW
    1731-1736 KAROL I
    1736-1765 FILIP
    1765-1802 FERDYNAND
    1802-1814 W SKŁADZIE FRANCJI
    1814-1859 KSIĘSTWO PARMY
    1814-1847 LINIA HABSBURSKO-LOTARYŃSKA
    1814-1847 MARIA LUDWIKA
    1831 REWOLTA LUDOWA
    1846 REWOLTA LUDOWA
    1847-1859 DYNASTIA BOURBONÓW
    1847-1849 KAROL II
    1848-1849 WIOSNA LUDÓW – POWSTANIA LUDOWE (INTERWENCJA WOJSK AUSTRIACKICH)
    1849-1854 KAROL III
    1854-1859 ROBERT
    1859-1861 W SKŁADZIE SARDYNII-PIEMONTU
    1861 ZJEDNOCZENIE WŁOCH

    PEREJASŁAW

    1019-1228 KSIĘSTWO
    1019-1228 DYNASTIA RURYKOWICZÓW
    1019-1024 JAROSŁAW I MĄDRY
    1024-1036 MŚCISŁAW I WALECZNY
    1036-1054 JAROSŁAW I MĄDRY /po raz drugi/
    1054-1073 WSIEWOŁOD I
    1073-1076 ŚWIATOSŁAW I
    1077-1078 WŁODZIMIERZ I MONOMACH
    1078-1093 ROŚCISŁAW I
    1093-1113 WŁODZIMIERZ I MONOMACH /po raz drugi/
    1113-1114 ŚWIATOSŁAW II
    1114-1132 JAROPEŁK
    1132 WSIEWOŁOD II
    1132 JERZY DOŁGORUKI (DŁUGORĘKI)
    1132-1133 IZASŁAW
    1133-1134 WIACZESŁAW
    1134 JERZY DOŁGORUKI (DŁUGORĘKI) /po raz drugi/
    1134-1141 ANDRZEJ DOBRY
    1141-1143 WIACZESŁAW /po raz drugi/
    1143-1146 IZASŁAW /po raz drugi/
    1146-1149 MŚCISŁAW II
    1149-1151 ROŚCISŁAW II
    1151-1154 MŚCISŁAW II /po raz drugi/
    1154-1170 GLEB
    1170-1187 WŁODZIMIERZ II
    1187-1198 JAROSŁAW II PIĘKNY
    1198-1200 WALKI WEWNĘTRZNE
    1200-1206 JAROSŁAW III FIODOR
    1206-1207 MICHAŁ Z CZERNIHOWA
    1207-1213 JAROSŁAW III FIODOR /po raz drugi/
    1213-1215 WŁODZIMIERZ III
    1215-1227 MICHAŁ Z CZERNIHOWA /po raz drugi/
    1227-1228 WSIEWOŁOD III
    XIII.w. UPADEK KSIĘSTWA – NAJAZD MONGOLSKI

    POŁOCK

    988-1232 KSIĘSTWO
    988-1232 DYNASTIA RURYKOWICZÓW
    988-1001 IZASŁAW I
    1001-1044 BRIACZESŁAW I
    1044-1066 WSIESŁAW
    1066-1068 WALKI WEWNĘTRZNE
    1068-1069 WSIESŁAW /po raz drugi/
    1069 MŚCISŁAW
    1069-1071 ŚWIĘTOPEŁK I
    1071-1101 WSIESŁAW /po raz trzeci/
    1101-1116 ROMAN
    1116-1119 GLEB
    1119-1127 BORYS
    1127-1128 ROCHWOŁOD I
    1128-1129 DAWID
    1129-1132 IZASŁAW II
    1132 ŚWIĘTOPEŁK II
    1132-1146 WASYLKO
    1146-1151 ROCHWOŁOD II
    1151-1158 ROŚCISŁAW
    1158-1161 ROCHWOŁOD II /po raz drugi/
    1161-1186 BRIACZESŁAW II
    1186-1221 WALKI WEWNĘTRZNE
    1221-1232 ŚWIATOSŁAW SMOLEŃSKI
    od 1232 W SKŁADZIE LITWY
    Autor książki "Almanach dat 1799-1918", Warszawa 2007.

  6. #36
    Mage of the Lesser Tower
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Płońsk
    Posts
    264
    POMORZE GDAŃSKIE

    XI.w.-1220 KSIĘSTWO GDAŃSKIE
    1046 SIEMOMYSŁ
    1060-1106 ŚWIĘTOBÓR
    1106-1113 ŚWIĘTOPEŁK I
    1113-1294 DYNASTIA SOBIESŁAWOWICÓW
    1113-1178 SOBIESŁAW
    1178-1207 SAMBOR I /współrządca/
    1178-1207 MŚCIWOJ I (MSZCZUJ I) /współrządca/
    1207-1220 MŚCIWOJ I (MSZCZUJ I)
    1220 PODZIAŁ POMORZA GDAŃSKIEGO NA KSIĘSTWO GDAŃSKIE, KSIĘSTWO BIAŁOGARDZKIE, KSIĘSTWO TCZEWSKIE I KSIĘSTWO ŚWIECKIE
    1220-1262 RACIBOR /ks. białogardzki/
    1220-1266 ŚWIĘTOPEŁK II WIELKI /ks. gdański/
    1220-1271 SAMBOR II /ks. tczewski/
    1220-1230 WARCISŁAW I /ks. świecki/
    1230-1266 ŚWIĘTOPEŁK II WIELKI /ks. świecki/
    1262 KS. BIAŁOGARDZKIE WŁĄCZONE DO KSIĘSTWA GDAŃSKIEGO
    1266-1271 WARCISŁAW II /ks. gdański/
    1266-1271 MŚCIWOJ II (MSZCZUJ II) /ks. świecki/
    1271 KS. TCZEWSKIE I ŚWIECKIE WŁĄCZONE DO KSIĘSTWA GDAŃSKIEGO
    1271 ZJEDNOCZENIE POMORZA GDAŃSKIEGO
    1271-1309 KSIĘSTWO WSCHODNIOPOMORSKIE (POMORSKIE)
    1271-1294 MŚCIWOJ II (MSZCZUJ II)
    1294-1299 DYNASTIA PIASTÓW
    1294-1296 PRZEMYSŁ II
    1296 LESZEK INOWROCŁAWSKI
    1296-1299 WŁADYSŁAW ŁOKIETEK
    1299-1306 DYNASTIA PRZEMYŚLIDÓW
    1299-1305 WACŁAW II
    1305-1306 WACŁAW III
    1306-1309 DYNASTIA PIASTÓW
    1306-1309 WŁADYSŁAW ŁOKIETEK /po raz drugi, współrządca/
    1306-1309 PRZEMYSŁ INOWROCŁAWSKI /współrządca/
    1306-1309 KAZIMIERZ III GNIEWKOWSKI /współrządca/
    1308 ZABÓR POMORZA GDAŃSKIEGO PRZEZ ZAKON KRZYŻACKI

    POMORZE ZACHODNIE

    XII.w.-1148 KSIĘSTWO POMORSKIE
    XII.w.-1121 ŚWIETOPEŁK
    1121-1637 DYNASTIA GRYFITÓW
    1121-1148 WARCISŁAW I
    1148-1190 KSIĘSTWO POMORSKIE I SŁAWIEŃSKIE
    1148-1156 RACIBOR I
    1156-1180 BOGUSŁAW I /współrządca/
    1156-1180 KAZIMIERZ I /współrządca, 1160-1180 książę Dymina/
    1180-1187 BOGUSŁAW I
    1187-1190 BOGUSŁAW II /współrządca/
    1187-1190 KAZIMIERZ II /współrządca/
    1190 UTWORZENIE KSIĘSTWA SŁAWIEŃSKIEGO
    1190-1220 KSIĘSTWO POMORSKIE
    1190-1220 BOGUSŁAW II /współrządca /ks. pomorski//
    1190-1220 KAZIMIERZ II /współrządca /ks. pomorski//
    1190-1223 KSIĘSTWO SŁAWIEŃSKIE
    1190-1223 BOGUSŁAW III /ks. sławieński/
    1202 PODZIAŁ NA SZCZECIN I DYMIN
    1202-1220 KAZIMIERZ II /ks. dymiński/
    1202-1220 BOGUSŁAW II /ks. szczeciński/
    1220-1264 WARCISŁAW III /ks. dymiński/
    1220-1264 BARNIM I DOBRY /ks. szczeciński/
    1223-1238 RACIBOR II /ks. sławieński/
    1238-1316 KS. SŁAWIEŃSKIE W SKŁADZIE KSIĘSTWA WSCHODNIOPOMORSKIEGO
    1264 DYMIN W SKŁADZIE SZCZECINA
    1264-1295 KSIĘSTWO POMORSKIE
    1264-1278 BARNIM I DOBRY
    1278-1295 BARNIM II /współrządca/
    1278-1295 OTTO I /współrządca/
    1278-1295 BOGUSŁAW IV /współrządca/
    1295 PODZIAŁ NA SZCZECIN I WOŁOGOSZCZ
    1295-1309 BOGUSŁAW IV
    1295-1344 OTTO I /ks. szczeciński/
    1309-1326 WARCISŁAW IV /ks. wołogoski/
    1316-1368 KS. SŁAWIEŃSKIE W SKŁADZIE KSIĘSTWA WOŁOGOSKIEGO
    1325-1326 WARCISŁAW IV /ks. rugijski/
    1326-1365 BOGUSŁAW V STARY /współrządca /ks. wołogoski//
    1326-1365 WARCISŁAW V /współrządca /ks. wołogoski//
    1326-1365 BARNIM IV /współrządca /ks. wołogoski//
    1326-1368 BOGUSŁAW V /współrządca /ks. rugijski//
    1326-1368 WARCISŁAW V /współrządca /ks. rugijski//
    1326-1368 BARNIM IV /współrządca /ks. rugijski//
    1344-1368 BARNIM III WIELKI /ks. szczeciński/
    1365-1368 BOGUSŁAW V STARY /współrządca /ks. wołogoski//
    1365-1368 WARCISŁAW V /współrządca /ks. wołogoski//
    1368-1372 KAZIMIERZ III /ks. szczeciński/
    1368-1372 WARCISŁAW VI /współrządca /ks. rugijski//
    1368-1372 BOGUSŁAW VI /współrządca /ks. rugijski//
    1368-1373 BOGUSŁAW V STARY /ks. słupski/
    1368-1376 WARCISŁAW VI /współrządca /ks. wołogoski//
    1368-1376 BOGUSŁAW VI /współrządca /ks. wołogoski//
    1372-1404 ŚWIĘTOBOR I /współrządca /ks. szczeciński//
    1372-1404 BOGUSŁAW VII /współrządca /ks. szczeciński//
    1372-1394 WARCISŁAW VI //ks. rugijski/ 1376-1415 książę Bardo/
    1374-1377 KAZIMIERZ IV /ks. słupski/
    1376-1393 BOGUSŁAW VI /ks. wołogoski/
    1376 UTWORZENIE KSIĘSTWA BARDO
    1377-1395 WARCISŁAW VII /ks. słupski/
    1377 UTWORZENIE KSIĘSTWA STARGARD
    1377-1402 BOGUSŁAW VIII /współrządca w Księstwie Stargardzkim/
    1377-1402 BARNIM V /współrządca w Księstwie Stargardzkim/
    1393-1394 WARCISŁAW VI /ks. wołogoski/
    1394-1405 BARNIM VI /ks. wołogoski/
    1394-1415 WARCISŁAW VIII //ks. rugijski/ 1394-1415 książę Bardo/
    1395-1402 BARNIM V /współrządca /ks. słupski//
    1395-1402 BOGUSŁAW VIII /współrządca /ks. słupski//
    1402-1403 BARNIM V /ks. słupski/
    1403-1418 BOGUSŁAW VIII //ks. słupski/ 1402-1418 książę Stargardu/
    1404-1413 ŚWIĘTOBOR I /ks. szczeciński/
    1405-1451 BARNIM VII /współrządca /ks. wołogoski//
    1405-1451 WARCISŁAW IX /współrządca /ks. wołogoski//
    1413-1428 OTTO II /współrządca /ks. szczeciński//
    1413-1428 KAZIMIERZ V /współrządca /ks. szczeciński//
    1415-1436 ŚWIĘTOBOR II /ks. rugijski/
    1415-1451 BARNIM VIII /książę Bardo/
    1418-1446 BOGUSŁAW IX /1418-1446 książę Stargardu/
    1428-1435 KAZIMIERZ V /ks. szczeciński/
    1435-1451 JOACHIM MŁODSZY /ks. szczeciński/
    1436-1451 BARNIM VIII /ks. rugijski/
    1446-1449 Rządy regencyjne w Słupsku
    1449-1459 ERYK I //ks. słupski/ 1449-1459 książę Stargardu/
    1451-1457 WARCISŁAW IX /ks. wołogoski/
    1451-1457 WARCISŁAW IX //ks. rugijski/ 1457-1478 książę Bardo/
    1451-1464 OTTO III /ks. szczeciński/
    1457-1474 ERYK II /ks. wołogoski/
    1457-1478 WARCISŁAW X /ks. rugijski/
    1459 SŁUPSK WŁĄCZONA DO WOŁOGOSZCZY
    1459 KSIĘSTWO STARGARD WŁĄCZONE DO WOŁOGOSZCZY
    1464-1474 ERYK II /ks. szczeciński/
    1474-1478 WARCISŁAW X /ks. wołogoski/
    1474-1478 BOGUSŁAW X /ks. szczeciński/
    1478 RUGIA WŁĄCZONA DO WOŁOGOSZCZY
    1478-1531 KSIĘSTWO ZACHODNIOPOMORSKIE
    1478-1523 BOGUSŁAW X
    1478-1531 KSIĘSTWO BARDO W SKŁADZIE POMORZA ZACHODNIEGO
    1523-1531 JERZY I /współrządca/
    1523-1531 BARNIM IX POBOŻNY /współrządca/
    1531-1625 PODZIAŁ NA SZCZECIN I WOŁOGOSZCZ
    1531-1569 BARNIM IX POBOŻNY /ks. szczeciński/
    1531-1569 KSIĘSTWO BARDO W SKŁADZIE WOŁOGOSZCZY
    1532-1560 FILIP I /ks. wołogoski/
    1560-1567 Rządy regencyjne w Wołogoszczy
    1567-1569 BOGUSŁAW XIII /współrządca /ks. wołogoski//
    1567-1569 ERNEST LUDWIK /współrządca /ks. wołogoski//
    1567-1569 JAN FRYDERYK /współrządca /ks. wołogoski//
    1567-1569 BARNIM X /współrządca /ks. wołogoski//
    1569 UTWORZENIE KSIĘSTWA DARŁOWSKIEGO
    1569-1592 ERNEST LUDWIK /ks. wołogoski/
    1569-1600 JAN FRYDERYK /ks. szczeciński/
    1569-1603 BARNIM X /książę Darłowa/
    1569-1603 BOGUSŁAW XIII /książę Bardo/
    1592-1625 FILIP II JULIUSZ /ks. wołogoski/
    1600-1603 BARNIM X /ks. szczeciński/
    1603-1606 BOGUSŁAW XIII / /ks. szczeciński/1603-1606 książę Darłowa/
    1603 PRZYŁĄCZENIE KSIĘSTWA BARDO
    1603-1617 JERZY III /współrządca w Księstwie Darłowskim/
    1603-1617 BOGUSŁAW XIV /współrządca w Księstwie Darłowskim/
    1606-1618 FILIP II JULIUSZ /ks. szczeciński/
    1617-1620 BOGUSŁAW XIV /książę Darłowa/
    1618-1620 FRANCISZEK /ks. szczeciński/
    1618-1648 WOJNA TRZYDZIESTOLETNIA W RZESZY
    1620 WŁĄCZENIE KSIĘSTWA DARŁOWSKIEGO
    1620-1625 BOGUSŁAW XIV /ks. szczeciński/
    1625-1637 KSIĘSTWO ZACHODNIOPOMORSKIE
    1625-1637 BOGUSŁAW XIV
    1637 PODZIAŁ MIĘDZY BRANDENBURGIĘ I SZWECJĘ

    PONT

    302-281 p. n. e. KSIĘSTWO
    302-281 p. n. e. MITRYDATES I
    281-63 p. n. e. KRÓLESTWO
    281-266 p. n. e. MITRYDATES I
    266-256 p. n. e. ARIOBARZANES
    256-255 p. n. e. ARIOBARZANES /współrządca/
    256-255 p. n. e. MITRYDATES II /współrządca/
    255-220 p. n. e. MITRYDATES II
    220-185 p. n. e. MITRYDATES III
    185-159 p. n. e. FARNACES I
    159-150 p. n. e. MITRYDATES IV FILOPATOR FILADELF
    150-120 p. n. e. MITRYDATES V EUERGETES
    120-63 p. n. e. MITRYDATES VI EUPATOR
    88-64 p .n. e. TRZY WOJNY Z RZYMEM
    od 63 p. n. e. W SKŁADZIE RZYMU
    63-47 p. n. e. FARNACES II /rządy tylko w Królestwie Bosporańskim na Krymie/
    Autor książki "Almanach dat 1799-1918", Warszawa 2007.

  7. #37
    Mage of the Lesser Tower
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Płońsk
    Posts
    264
    PROŃSK

    1186-1528 KSIĘSTWO
    1186-1528 DYNASTIA RURYKOWICZÓW
    1186-1187 ŚWIATOSŁAW
    1187-1207 WALKI WEWNĘTRZNE
    1207 IZASŁAW
    1207 MICHAŁ
    1207-1208 OLEG
    1208 DAWID
    1208-1217 MICHAŁ /po raz drugi/
    1217-1270 WALKI WEWNĘTRZNE
    1240-1480 NIEWOLA TATARSKA RUSI
    1270-1294 JAROSŁAW
    1294-1308 IWAN
    1308-1326 MICHAŁ
    1326-1340 ALEKSANDER
    1340-1342 JAROSŁAW DYMITR
    1343-1372 WŁODZIMIERZ II
    1372-1430 IWAN
    1430-XV.w. FIODOR
    XV.w.-1528 JERZY
    1528 ZJEDNOCZENIE Z PAŃSTWEM MOSKIEWSKIM

    PROWANSJA

    IX.w.-1481 HRABSTWO
    IX.w.-853 GARIN
    853-858 ISEMBARD
    858-868 GERARD
    868-869 BOSO I
    868-879 BOSO I /współrządca/
    869-879 THEOBALD /współrządca/
    879-895 THEOBALD
    895-911 BOSO I /po raz drugi/
    911-923 HUGH
    923-928 ROTBOLD I
    928-948 ROTBOLD II
    948-961 BOSO II
    961-965 BOSO II /współrządca/
    961-965 ROTBOLD III /współrządca/
    965-994 ROTBOLD III
    994-1014 GUILHEM II
    1014-1018 GUILHEM II /współrządca/
    1014-1018 GUILHEM IV /współrządca/
    1018-1024 GUILHEM IV /współrządca/
    1018-1024 GUILHEM III /współrządca/
    1018-1024 FULKO BERTRAND /współrządca/
    1024-1030 GUILHEM III /współrządca/
    1024-1030 FULKO BERTRAND /współrządca/
    1030-1032 FULKO BERTRAND
    1032-1051 FULKO BERTRAND /współrządca/
    1032-1051 GEOFFROI I /współrządca/
    1051-1062 GEOFFROI I /współrządca/
    1051-1062 GUILHEM BERTRAND I /współrządca/
    1062-1063 GUILHEM BERTRAND I
    1063-1067 GEOFFROI II /współrządca/
    1063-1067 GUILHEM BERTRAND I /współrządca/
    1063-1067 BERTRAND II /współrządca/
    1067-1093 GUILHEM BERTRAND I /współrządca/
    1067-1093 BERTRAND II /współrządca/
    1093-1094 GUILHEM BERTRAND I /współrządca/
    1093-1094 GERBERGE II /współrządca/
    1094-1112 GERBERGE I /współrządca/
    1094-1112 GERBERGE II /współrządca/
    1112-1118 GERBERGE I /współrządca/
    1112-1267 DYNASTIA URGEL
    1112-1118 RAMON BERENGUER I /współrządca/
    1118-1131 RAMON BERENGUER I
    1131-1144 BERENGUER RAMON I
    1144-1162 RAMON BERENGUER II
    1162-1166 RAMON BERENGUER III
    1166-1167 DOUCE
    1167-1173 ALFONS I
    1173-1181 ALFONS I /współrządca/
    1173-1181 RAMON BERENGUER IV /współrządca/
    1181-1185 ALFONS I /współrządca/
    1181-1185 SANCHO /współrządca/
    1185-1196 ALFONS I /współrządca/
    1185-1196 ALFONS II /współrządca/
    1196-1209 ALFONS II
    1209-1245 RAMON BERENGUER V
    1245-1246 BEATRYCZE
    1246-1382 DYNASTIA ANJOU
    1246-1267 BEATRYCZE /współrządczyni/
    1246-1267 KAROL I /współrządca/
    1267-1285 KAROL I
    1285-1309 KAROL II KULAWY
    1309-1343 ROBERT MĄDRY
    1337-1453 WOJNA STULETNIA MIĘDZY ANGLIĄ A FRANCJĄ
    1343-1382 JOANNA
    1382-1481 DYNASTIA DE VALOIS
    1382-1384 LUDWIK I
    1384-1417 LUDWIK II
    1417-1434 LUDWIK III
    1434-1480 RENE DOBRY
    1480-1481 KAROL III Z MAINE
    1481 ZJEDNOCZENIE Z FRANCJĄ

    PRZEMYŚL

    1054-1153 KSIĘSTWO
    1054-1153 DYNASTIA RURYKOWICZÓW
    1054-1057 ROŚCISŁAW I
    1057-1084 WALKI WEWNĘTRZNE
    1084-1092 RURYK
    1092-1124 WOŁODAR
    1124-1129 ROŚCISŁAW II
    1129-1153 WŁODIMIRKO
    1153-1210 W SKŁADZIE HALICZA
    1210-1211 KSIĘSTWO
    1210-1211 DYNASTIA RURYKOWICZÓW
    1210-1211 ŚWIATOSŁAW
    od 1211 W SKŁADZIE HALICZA
    Autor książki "Almanach dat 1799-1918", Warszawa 2007.

  8. #38
    Mage of the Lesser Tower
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Płońsk
    Posts
    264
    PSKÓW

    1010-1036 KSIĘSTWO
    1010-1036 DYNASTIA RURYKOWICZÓW
    1010-1036 SUDISŁAW
    1036-1137 W SKŁADZIE NOWOGRODU WIELKIEGO
    1137-1503 KSIĘSTWO (OD 1348 TZW. REPUBLIKA PSKOWSKA)
    1137-1503 DYNASTIA RURYKOWICZÓW
    1137-1138 WSIEWOŁOD I
    1138-1209 WALKI WEWNĘTRZNE
    1209-1211 WŁODZIMIERZ I
    1211-1212 WALKI WEWNĘTRZNE
    1212-1213 WŁODZIMIERZ I /po raz drugi/
    1213-1214 WSIEWOŁOD II
    1214-1215 WALKI WEWNĘTRZNE
    1215-1227 WŁODZIMIERZ I /po raz trzeci/
    1227-1255 WALKI WEWNĘTRZNE
    1240-1480 NIEWOLA TATARSKA RUSI
    1255 JAROSŁAW
    1255-1264 WALKI WEWNĘTRZNE
    1264-1266 ŚWIATOSŁAW
    1266-1327 WALKI WEWNĘTRZNE
    1327-1329 ALEKSANDER II
    1329-1330 WALKI WEWNĘTRZNE
    1330-1337 ALEKSANDER II /po raz drugi/
    1337-1415 WALKI WEWNĘTRZNE
    1415-1417 ANDRZEJ II
    1417-1420 FIODOR I
    1420-1461 WALKI WEWNĘTRZNE
    1461-1462 WŁODZIMIERZ II
    1462-1463 WALKI WEWNĘTRZNE
    1463 FIODOR III
    1463-1467 WALKI WEWNĘTRZNE
    1467-1472 FIODOR III /po raz drugi/
    1472-1478 WALKI WEWNĘTRZNE
    1478-1480 WASYL IV
    1480-1491 WALKI WEWNĘTRZNE
    1491-1496 WASYL IV /po raz drugi/
    1496-1502 WALKI WEWNĘTRZNE
    1502-1503 IWAN VI
    1510 ZJEDNOCZENIE Z PAŃSTWEM MOSKIEWSKIM

    REPUBLIKA PŁD. MOLUKÓW

    1950 REPUBLIKA
    1950 J.H.MANUHUTU
    1950 CHRIS SOUMOKIL
    1950 INKORPORACJA PRZEZ INDONEZJĘ
    1950-1966 CHRIS SOUMOKIL /rząd emigracyjny w Holandii/
    1966-1997 JOHAN MANUSAMA /rząd emigracyjny w Holandii/
    1997- FRANS TUTUHATUNEWA /rząd emigracyjny w Holandii/

    RIAZAŃ

    1077-1308 KSIĘSTWO
    1077-1308 DYNASTIA RURYKOWICZÓW
    1077-1096 JAROSŁAW I
    1096 WALKI WEWNĘTRZNE
    1096 JAROSŁAW I /po raz drugi/
    1096-1129 ŚWIATOSŁAW II
    1129-1145 ROŚCISŁAW
    1145-1147 WALKI WEWNĘTRZNE
    1147-1154 GLEB
    1154 WALKI WEWNĘTRZNE
    1154-1177 GLEB /po raz drugi/
    1177-1180 WALKI WEWNĘTRZNE
    1180-1207 ROMAN I
    1207-1208 ROMAN II
    1208-1212 WALKI WEWNĘTRZNE
    1212-1216 ROMAN I /po raz drugi/
    1216-1217 ROMAN II /po raz drugi/
    1217-1235 INGWAR I
    1235-1237 JERZY
    1237 ROMAN III
    1237-1238 WALKI WEWNĘTRZNE
    1238-1252 INGWAR II
    1240-1480 NIEWOLA TATARSKA RUSI
    1252-1258 OLEG PIĘKNY
    1258-1270 ROMAN IV ŚWIĘTY
    1270-1294 FIODOR
    1294-1301 KONSTANTY
    1301-1308 WASYL
    od 1308 UPADEK KSIĘSTWA
    Autor książki "Almanach dat 1799-1918", Warszawa 2007.

  9. #39
    Mage of the Lesser Tower
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Płońsk
    Posts
    264
    ROSTÓW

    980-1321 KSIĘSTWO
    980-1474 DYNASTIA RURYKOWICZÓW
    980-988 WŁODZIMIERZ I WIELKI
    988-1010 JAROSŁAW MĄDRY
    1010-1015 BORYS I ŚWIĘTY
    1015-1018 JAROSŁAW I MĄDRY /po raz drugi/
    1018-1020 ILIA
    1020-1021 JAROSŁAW MĄDRY /po raz trzeci/
    1021 BRIACZESŁAW
    1021-1036 JAROSŁAW MĄDRY /po raz czwarty/
    1036-1052 WŁODZIMIERZ II
    1052-1054 ROŚCISŁAW
    1054-1066 WSIEWOŁOD I
    1066-1073 WŁODZIMIERZ III MONOMACH
    1073-1087 WSIEWOŁOD II
    1087-1094 MŚCISŁAW
    1094-1095 IZASŁAW
    1095 MŚCISŁAW /po raz drugi/
    1095-1096 IZASŁAW /po raz drugi/
    1096-1097 MŚCISŁAW /po raz trzeci/
    1097-1107 WIACZESŁAW
    1108-1134 JERZY DOŁGORUKI (DŁUGORĘKI)
    1134 WALKI WEWNĘTRZNE
    1134-1149 JERZY DOŁGORUKI (DŁUGORĘKI) /po raz drugi/
    1149-1151 JERZY DOŁGORUKI (DŁUGORĘKI) /współrządca/
    1149-1151 WASYL /współrządca/
    1151-1154 JERZY DOŁGORUKI (DŁUGORĘKI)
    1154-1155 MICHAŁ /współrządca/
    1154-1155 JERZY DOŁGORUKI (DŁUGORĘKI) /współrządca/
    1155-1174 ANDRZEJ I BOGOLUBSKI
    1174-1176 MŚCISŁAW JEDNOOKI
    1176-1207 WSIEWOŁOD III DUŻE GNIAZDO
    1207-1218 KONSTANTY I DOBRY
    1218-1238 WASYL I
    1238-1277 BORYS II
    1240-1480 NIEWOLA TATARSKA RUSI
    1277-1278 GLEB
    1278-1294 DYMITR I
    1294-1307 KONSTANTY II
    1307-1321 WASYL II
    1321 PODZIAŁ ROSTOWA NA KSIĘSTWO ROSTÓW-BORYSOGLEBSK I KSIĘSTWO ROSTÓW-USTRATEŃ
    1321-1474 KSIĘSTWO ROSTÓW-BORYSOGLEBSK
    1321-1389 KSIĘSTWO ROSTÓW-USTRATEŃ
    1321-1331 FIODOR /ks. rostowsko-ustrateński/
    1321-1365 KONSTANTY III /ks. rostowsko-borysoglebski/
    1331-1380 ANDRZEJ /ks. rostowsko-ustrateński/
    1365-XIV.w. IWAN I /ks. rostowsko-borysoglebski/
    XIV.w.-1380 WASYL III /ks. rostowsko-borysoglebski/
    1380-1389 DYMITR II PRIMAK /ks. rostowsko-ustrateński/
    1380-1417 ANDRZEJ II /ks. rostowsko-borysoglebski/
    1389 ZJEDNOCZENIE KSIĘSTWA ROSTOWSKIEGO
    1417-1418 FIODOR
    1418-XV.w. IWAN II DŁUGI
    XV.w.-1474 WŁODZIMIERZ
    1474 ZJEDNOCZENIE Z PAŃSTWEM MOSKIEWSKIM

    ROUSSILLON

    812-895 MARCHIA
    812-895 ZALEŻNOŚĆ OD PAŃSTWA FRANKÓW (FRANCJI)
    812-832 GAUCELM
    832-878 UNIA PERSONALNA Z BARCELONĄ
    832-835 BERENGUER Z TULUZY
    836-844 BERNARD Z SEPTYMANII
    844-848 SUNIFRED I
    848-850 WILHELM
    850-852 ALERAN /współrządca/
    850-852 ISEMBART /współrządca/
    852-858 ODALRYK
    858-864 HUMFRYD
    865-878 BERNARD Z GOCJI
    878-895 MIRO STARSZY
    895-1172 HRABSTWO AMPURIAS
    895-915 SUNIFRED II
    915-916 BENCION /współrządca/
    915-916 GAUSBERT /współrządca/
    916-931 GAUSBERT
    931-991 GAUSFRED I
    991-1172 HRABSTWO
    991-1014 GISELBERT I
    1014-1074 GAUSFRED II
    1074-1102 GISELBERT II
    1102-1113 GIRARD I
    1113-1164 GAUSFRED III
    1164-1172 GIRARD II
    1172-1209 W SKŁADZIE ARAGONII
    1209-1242 HRABSTWO CERDANYA
    1209-1223 SANCHO
    1223-1242 NUŃO SANCHO
    1242 INKORPORACJA HRABSTWA PRZEZ MAJORKĘ

    RUGIA

    1162-1325 KSIĘSTWO RAŃSKIE
    1162-1170 TESŁAW
    1168-1325 AUTONOMIA W RAMACH DANII
    1170-1218 JAROMAR I
    1218-1236 BARNUT /współrządca/
    1218-1236 WISŁAW I /współrządca/
    1227 KLĘSKA DANII POD BORNHÖVED – UTRZYMANIE PRZEZ DANIĘ KONTROLI NAD RUGIĄ
    1236-1249 WISŁAW I
    1249-1260 JAROMAR II
    1260-1264 WISŁAW II
    1264-1283 JAROMAR III /współrządca/
    1264-1283 WISŁAW II /współrządca/
    1283-1302 WISŁAW II
    1302-1304 SAMBOR /współrządca w Stralsundzie/
    1302-1304 WISŁAW III /współrządca na Rugii/
    1304-1325 WISŁAW III
    od 1325 W SKŁADZIE POMORZA ZACHODNIEGO
    Autor książki "Almanach dat 1799-1918", Warszawa 2007.

  10. #40
    Mage of the Lesser Tower
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Płońsk
    Posts
    264
    RZYM STAROŻYTNY

    753-509 p. n. e. KRÓLESTWO
    753-715 p. n. e. ROMULUS
    715-672 p. n. e. NUMA POMPILIUSZ
    672-640 p. n. e. TULLUS HOSTILIUSZ
    640-616 p. n. e. ANKUS MARCJUSZ
    616-578 p. n. e. TARKWINIUSZ STARY
    578-534 p. n. e. SERWIUSZ TULIUSZ
    534-509 p. n. e. TARKWINIUSZ PYSZNY
    509 p. n. e. POWSTANIE LUDOWE
    509-27 p. n. e. REPUBLIKA
    509-27 p. n. e. rządy konsulów
    509-504 p. n. e. PORSENNA /król Clusium/
    494 p. n. e. I SECESJA PLEBEJUSZY
    451 p. n. e. PRAWO XII TABLIC
    449 p. n. e. II SECESJA PLEBEJUSZY
    445 p. n. e. LEX CANULEIA
    367 p. n. e. LEGES LICINIAE SEXTIAE
    343-341 p. n. e. I WOJNA SAMNICKA
    340-338 p. n. e. WOJNA Z LATYNAMI
    326-304 p. n. e. II WOJNA SAMNICKA
    300 p. n. e. LEX OGULNIA
    298-290 p. n. e. III WOJNA SAMNICKA
    287 p. n. e. LEX HORTENSIA
    280-275 p. n. e. WOJNY Z EPIREM
    264 p. n. e. ZDOBYCIE VOLSINII – ORGANIZACJA RZYMSKA W ITALII
    264-241 p. n. e. I WOJNA PUNICKA
    218-201 p. n. e. II WOJNA PUNICKA
    192-188 p. n. e. WOJNA Z PAŃSTWEM SELEUCYDÓW
    168 p. n. e. PODBÓJ MACEDONII PRZEZ RZYM
    149-146 p. n. e. III WOJNA PUNICKA
    146 p. n. e. GRECJA PROWINCJĄ RZYMSKĄ
    133 p. n. e. PODBÓJ IBERII (HISZPANII) PRZEZ RZYM
    129 p. n. e. AZJA MNIEJSZA PROWINCJĄ RZYMSKĄ
    90-88 p. n. e. WOJNA ZE SPRZYMIERZEŃCAMI
    88-64 p. n. e. TRZY WOJNY Z PONTEM
    88-82 p. n. e. I WOJNA DOMOWA (OPTYMACI KONTRA POPULAROWIE)
    73-71 p. n. e. POWSTANIE SPARTAKUSA
    64 p. n. e. SYRIA PROWINCJĄ RZYMSKĄ
    60-53 p. n. e. I TRIUMWIRAT (POMPEJUSZ WIELKI, MAREK LICYNIUSZ KRASSUS, GAJUSZ JULIUSZ CEZAR)
    53 p. n. e. KLĘSKA POD CARRHAE
    52-51 p. n. e. ANTYRZYMSKIE POWSTANIE GALÓW
    49-45 p. n. e. II WOJNA DOMOWA (POMPEJUSZ KONTRA CEZAR)
    46-44 p. n. e. GAJUSZ JULIUSZ CEZAR /dyktator/
    15.III. 44 p. n. e. ZAMORDOWANIE CEZARA
    43-36 p. n. e. II TRIUMWIRAT (OKTAWIAN AUGUST, MAREK ANTONIUSZ, MAREK EMILIUSZ LEPIDUS)
    43-42 p. n. e. III WOJNA DOMOWA (TRIUMWIROWIE KONTRA REPUBLIKANIE)
    36-30 p. n. e. WOJNA Z EGIPTEM
    32-30 p. n. e. IV WOJNA DOMOWA
    30 p. n. e. EGIPT PROWINCJĄ RZYMSKĄ
    27 p. n. e.- 476 n. e. CESARSTWO
    27 p. n. e.- 235 n. e. EPOKA PRYNCYPATU
    27 p. n. e.- 14 n. e. OKTAWIAN AUGUST
    15 p. n. e. PODBÓJ NORIKUM I RECJI PRZEZ RZYM
    10 p. n. e. PODBÓJ PANONII PRZEZ RZYM
    6 n. e. JUDEA I MEZJA PROWINCJAMI RZYMSKIMI
    9 KLĘSKA W LESIE TEUTOBURSKIM
    14-37 TYBERIUSZ
    17 KAPADOCJA I KOMMAGENE PROWINCJAMI RZYMSKIMI
    37-41 KALIGULA
    41-54 KLAUDIUSZ
    42-45 PODBÓJ MAURETANII PRZEZ RZYM
    43 PODBÓJ PŁD. BRYTANII PRZEZ RZYM
    46 TRACJA PROWINCJĄ RZYMSKĄ
    54-68 NERO
    64 POŻAR RZYMU
    68-69 GALBA
    69 OTHON
    69 WITELIUSZ
    69-79 WESPAZJAN
    79-81 TYTUS
    24.VI.79 ERUPCJA WEZUWIUSZA – ZNISZCZENIE POMPEJÓW
    81-96 DOMICJAN
    96-98 NERWA
    98-117 TRAJAN
    106 ARABIA I DECJA PROWINCJAMI RZYMSKIMI
    117-138 HADRIAN
    138-161 ANTONINUS PIUS
    161-169 MAREK AURELIUSZ /współrządca/
    161-169 LUCJUSZ WERUS /współrządca/
    169-180 MAREK AURELIUSZ
    180-192 KOMMODUS
    193 PERTYNAKS
    193 DYDIUSZ JULIAN
    193-194 PESCENNIUSZ NIGER
    193-197 KLODIUSZ ALBIN /współrządca/
    193-211 SEPTYMIUSZ SEWER /współrządca/
    198-212 KARAKALLA /współrządca/
    209-212 GETA /współrządca/
    212-217 KARAKALLA
    217-218 MAKRYNUS
    218 MAKRYNUS /współrządca/
    218 DIADUMENIAN /współrządca/
    218-222 HELIOGABAL
    222-235 ALEKSANDER SEWER
    235-284 EPOKA CESARSTWA WOJSKOWEGO
    235-238 MAKSYMIN TRAK /współrządca/
    235-238 WERUS MAKSYM /współrządca/
    238 GORDIAN I /współrządca/
    238 GORDIAN II /współrządca/
    238 PUPIEN /współrządca/
    238 BALBIN /współrządca/
    238-244 GORDIAN III
    244-247 FILIP ARAB
    247-249 FILIP ARAB /współrządca/
    247-249 JULIUSZ SEWER FILIP /współrządca/
    249-251 DECJUSZ
    251 DECJUSZ /współrządca/
    251 HERENNIUSZ /współrządca/
    251 HOSTYLIAN /współrządca/
    251 TREBONIAN GALLUS
    251-253 TREBONIAN GALLUS /współrządca/
    251-253 WOLUZJAN /współrządca/
    253 EMILIAN
    253-259 WALERIAN /współrządca/
    253-259 GALIEN /współrządca/
    259-268 GALIEN
    268-270 KLAUDIUSZ II GOCKI
    270 KWINTYLLUS
    270-275 AURELIAN
    271-272 WOJNA RZYMU Z PALMYRĄ
    275-276 TACYT
    276 FLORIAN
    276-282 PROBUS
    282-283 KARUS
    283-284 KARYNUS /współrządca/
    283-284 NUMERIAN /współrządca/
    284-285 KARYNUS
    284-286 DIOKLECJAN
    285-476 OKRES DOMINATU
    286-305 DIOKLECJAN /współrządca/
    286-305 MAKSYMIAN HERKULIUSZ /współrządca/
    305-311 GALERIUSZ /współrządca/
    305-306 KONSTANCJUSZ I /współrządca/
    306-324 KONSTANTYN I WIELKI /współrządca/
    306-307 FLAWIUSZ SEWER /współrządca/
    307-312 MAKSENCJUSZ /współrządca/
    307-308 MAKSYMIAN /współrządca/
    308-324 LICYNIUSZ /współrządca/
    309-313 MAKSYMIN DAJA /współrządca/
    312 WOJNA DOMOWA
    313 EDYKT MEDIOLAŃSKI
    314 WOJNA DOMOWA
    324 WOJNA DOMOWA
    324-337 KONSTANTYN I WIELKI
    337-340 KONSTANTYN II /współrządca/
    337-350 KONSTANCJUSZ II /współrządca/
    337-350 KONSTANS /współrządca/
    340 WOJNA DOMOWA
    350-361 KONSTANCJUSZ II
    360-363 JULIAN APOSTATA
    363-364 JOWIAN
    364-378 WALENS /współrządca/
    364-375 WALENTYNIAN I /współrządca/
    367-383 GRACJAN /współrządca/
    375-392 WALENTYNIAN II /współrządca/
    375 ZAPOCZĄTKOWANIE GERMAŃSKIEJ WĘDRÓWKI LUDÓW
    9.VIII.378 KLĘSKA RZYMU W BITWIE POD ADRIANOPOLEM
    379-395 TEODOZJUSZ WIELKI /współrządca/
    383-395 ARKADIUSZ /współrządca/
    395 PODZIAŁ CESARSTWA RZYMSKIEGO NA WSCHODNIORZYMSKIE I ZACHODNIORZYMSKIE
    395-421 HONORIUSZ
    24.VIII.410 ZDOBYCIE RZYMU PRZEZ WIZYGOTÓW
    421 HONORIUSZ /współrządca/
    421 KONSTANCJUSZ III /współrządca/
    421-423 HONORIUSZ
    423-425 JAN
    425-455 WALENTYNIAN III
    451 ZWYCIĘSTWO NAD HUNAMI NA POLACH KATALAUNIJSKICH
    455 PETRONIUSZ MAKSYMUS
    2.VI.455 WKROCZENIE WANDALÓW DO RZYMU
    455-456 AWITUS
    457-461 MAJORIAN
    461-465 LIBIUSZ SEWER
    465-467 BEZKRÓLEWIE
    467-472 ANTEMIUSZ
    472 OLIBRIUSZ
    472 ZDOBYCIE RZYMU PRZEZ BURGUNDÓW
    473-474 GLICERIUSZ
    474-475 JULIUSZ NEPOS
    475-476 ROMULUS AUGUSTULUS
    23.VIII.476 BUNT ŻOŁNIERZY GERMAŃSKICH – ABDYKACJA ROMULUSA AUGUSTULUSA. KONIEC CESARSTWA ZACHODNIORZYMSKIEGO

    SABAUDIA I SARDYNIA

    1003-1861 DYNASTIA SABAUDZKA
    1003-1032 HUMBERT I BIAŁORĘKI
    1032- HRABSTWO SABAUDII
    1032-1048 HUMBERT I BIAŁORĘKI
    1048-1056 AMADEUSZ I
    1056-1060 ODDO
    1060-1078 PIOTR I /współrządca/
    1060-1078 AMADEUSZ II /współrządca/
    1078-1080 AMADEUSZ II
    1080-1103 HUMBERT II IL RINFORZATO
    1103-1148 AMADEUSZ III
    1148-1189 HUMBERT III BŁOGOSŁAWIONY
    1189-1233 TOMASZ
    1233-1253 AMADEUSZ IV
    1253-1263 BONIFACY
    1263-1268 PIOTR II
    1268-1285 FILIP I
    1285-1323 AMADEUSZ V WIELKI
    1323-1329 EDWARD SZCZODRY
    1329-1343 AIMONE SPOKOJNY
    1343-1383 AMADEUSZ VI ZIELONY HRABIA
    1383-1391 AMADEUSZ VII CZERWONY HRABIA
    1391-1416 AMADEUSZ VIII
    1416-1720 KSIĘSTWO SABAUDII
    1416-1440 AMADEUSZ VIII
    1440-1465 LUDWIK
    1465-1472 AMADEUSZ IX BŁOGOSŁAWIONY
    1472-1482 FILIBERT I MYŚLIWY
    1482-1490 KAROL I WOJOWNIK
    1490-1496 KAROL II JAN AMADEUSZ
    1496-1497 FILIP II Z BRESSE
    1497-1504 FILIBERT II PIĘKNY
    1504-1553 KAROL III DOBRY
    1535-1559 OKUPACJA FRANCUSKA
    1536-1538 WOJNA SABAUDZKA
    1553-1580 EMANUEL FILIBERT
    1574 INKORPORACJA PIGNEROL I SALVIANO
    1576 INKORPORACJA ASTI
    1580-1630 KAROL EMANUEL I WIELKI
    1580 PRZENIESIENIE STOLICY Z CHAMBERY DO TURYNU
    1600 UTRATA CZĘŚCI ZIEM ZACHODNICH NA RZECZ FRANCJI
    1629 LIGA ANTYHABSBURSKA Z UDZIAŁEM SABAUDII
    1630-1637 WIKTOR AMADEUSZ I
    1635 PRZYMIERZE Z FRANCJĄ
    1637-1638 FRANCISZEK HIACYNT
    1638-1675 KAROL EMANUEL II
    1672 ZAJĘCIE LIGURII
    1675-1720 WIKTOR AMADEUSZ II
    1685 PRZEŚLADOWANIA WALDENSÓW
    1703 PRZYMIERZE Z AUSTRIĄ
    1704-1705 OKUPACJA FRANCUSKA
    1713 INKORPORACJA EXILLES I CHATEAU DAUPHIN
    1713-1720 KONTROLA NAD SYCYLIĄ
    1720 WYMIANA SYCYLII NA SARDYNIĘ (UMOWA Z AUSTRIĄ)
    1720-1861 KRÓLESTWO SARDYNII (PIEMONTU)
    1720-1732 WIKTOR AMADEUSZ II
    1732-1773 KAROL EMANUEL III
    1773-1796 WIKTOR AMADEUSZ III
    1792-1815 FRANCUSKA OKUPACJA SABAUDII I NICEI
    1796-1802 KAROL EMANUEL IV
    1802-1821 WIKTOR EMANUEL I
    1821-1831 KAROL FELIKS
    1831-1849 KAROL ALBERT
    1846 OBJAWIENIA W LA SALETTE
    1849-1861 WIKTOR EMANUEL II
    1860 UTRATA SABAUDII I NICEI NA RZECZ FRANCJI
    1861 ZJEDNOCZENIE WŁOCH

    SAFFARYDZI

    873-903 SUŁTANAT
    873-903 DYNASTIA SAFFARYDÓW
    873-879 JAKUB IBN LAIS
    879-900 AMIR IBN LAIS
    900-903 ROZPAD PAŃSTWA
    Autor książki "Almanach dat 1799-1918", Warszawa 2007.

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Similar Threads

  1. Poczet władców i prezydentów państw - Ameryka Płd.
    By Aux_Teergois in forum Forum - Historia (PL)
    Replies: 4
    Last Post: 01-28-2010, 06:25 PM
  2. Poczet władców i prezydentów państw - Ameryka Płn.
    By Aux_Teergois in forum Forum - Historia (PL)
    Replies: 7
    Last Post: 01-28-2010, 06:00 PM
  3. Poczet władców i prezydentów państw - Afryka
    By Aux_Teergois in forum Forum - Historia (PL)
    Replies: 17
    Last Post: 01-28-2010, 05:05 PM
  4. Poczet władców i prezydentów państw - Azja
    By Aux_Teergois in forum Forum - Historia (PL)
    Replies: 15
    Last Post: 01-28-2010, 02:41 PM

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
footer