1901
Jacobus Hendricus van’t Hoff (Holandia)

1902
Hermann Emil Fischer (Niemcy)

1903
Svante August Arrhenius (Szwecja)

1904
Sir William Ramsay (Wielka Brytania)

1905
Johann Friedrich Wilhelm Adolf von Baeyer (Niemcy)

1906
Henri F. Moissan (Francja)

1907
Eduard Buchner (Niemcy)

1908
Lord Ernest Rutherford (Wielka Brytania i Nowa Zelandia) urodzony w Nelson (Nowa Zelandia)

1909
Wilhelm Ostwald (Niemcy) urodzony w Rydze (Łotwa, wtedy Rosja carska)

1910
Otto Wallach (Niemcy)

1911
Maria Skłodowska-Curie (Francja i Polska) urodzona w Warszawie (Polska, wtedy Rosja carska)

1912
1/2
Victor Auguste Grignard (Francja)
1/2
Paul Sabatier (Francja)

1913
Alfred Werner (Szwajcaria) urodzony w Mulhouse (Niemcy)

1914
Theodore William Richards (USA)

1915
Richard Martin Willstätter (Niemcy)

1916
nie przyznano

1917
nie przyznano

1918
Fritz Haber (Niemcy)

1919
nie przyznano

1920
Walther Hermann Nernst (Niemcy)

1921
Frederick Soddy (Wielka Brytania)

1922
Francis William Aston (Wielka Brytania)

1923
Fritz Pregl (Austria)

1924
nie przyznano

1925
Richard Adolf Zsigmondy (Niemcy) urodzony w Wiedniu (Austria)

1926
The (Theodor) Svedberg (Szwecja)

1927
Heinrich Otto Wieland (Niemcy)

1928
Adolf Otto Reinhold Windaus (Niemcy)

1929
1/2
Sir Arthur Harden (Wielka Brytania)
1/2
Hans Karl August Simon von Euler-Chelpin (Szwecja) urodzony w Augsburgu (Niemcy)

1930
Hans Fischer (Niemcy)

1931
1/2
Friedrich Bergius (Niemcy)
1/2
Carl Bosch (Niemcy)

1932
Irving Langmuir (USA)

1933
nie przyznano

1934
Harold Clayton Urey (USA)

1935
1/2
Frédéric Jean Joliot (Francja)
1/2
Iréne Joliot-Curie (Francja)

1936
Petrus (Peter) Josephus Wilhelmus Debye (Holandia)

1937
1/2
Paul Karrer (Szwajcaria)
1/2
Sir Walter Norman Haworth (Wielka Brytania)

1938
Richard Kuhn (Niemcy) urodzony w Wiedniu (Austria, wtedy Austro-Węgry)

1939
1/2
Adolf Friedrich Johann Butenandt (Niemcy)
1/2
Leopold Ružička (Szwajcaria) urodzony w Vukovarze (Chorwacja, wtedy Austro-Węgry)

1940
nie przyznano

1941
nie przyznano

1942
nie przyznano

1943
György de Hevesy (Węgry)

1944
Otto Hahn (Niemcy)

1945
Artturi Ilmari Virtanen (Finlandia)

1946
1/2
James Butcheller Sumner (USA)
1/4
John Howard Northrop (USA)
1/4
Wendell Meredith Stanley (USA)

1947
Sir Robert Robinson (Wielka Brytania)

1948
Arne Wilhelm Kaurin Tiselius (Szwecja)

1949
William Francis Giauque (USA)

1950
1/2
Kurt Alder (RFN)
1/2
Otto Paul Hermann Diels (RFN)

1951
1/2
Edwin Mattison Macmillan (USA)
1/2
Glenn Theodore Seaborg (USA)

1952
1/2
Archer John Porter Martin (Wielka Brytania)
1/2
Richard Lawrence Millington Synge (Wielka Brytania)

1953
Hermann Staudinger (RFN)

1954
Linus Carl Pauling (USA)

1955
Vincent du Vigneaud (USA)

1956
1/2
Sir Cyril Norman Hinshelwood (Wielka Brytania)
1/2
Nikołaj Siemionow (ZSRR)

1957
Lord Alexander Robertus Todd (Wielka Brytania)

1958
Frederick Sanger (Wielka Brytania)

1959
Jaroslav Heyrovský (Czechosłowacja)

1960
Willard Frank Libby (USA)

1961
Melvin Calvin (USA)

1962
1/2
John Cowdery Kendrew (Wielka Brytania)
1/2
Max Ferdinand Perutz (Wielka Brytania) urodzony w Wiedniu (Austria, wtedy Austro-Węgry)

1963
1/2
Giulio Natta (Włochy)
1/2
Karl Ziegler (RFN)

1964
Dorothy Mary Crowfoot-Hodgkin (Wielka Brytania)

1965
Robert Burns Woodward (USA)

1966
Robert Sanderson Mulliken (USA)

1967
1/2
Manfred Eigen (RFN)
1/4
Ronald George Wreyford Norrish (Wielka Brytania)
1/4
George Porter (Wielka Brytania)

1968
Lars Onsager (USA) urodzony w Oslo (Norwegia)

1969
1/2
Derek Halton R. Barton (Wielka Brytania)
1/2
Odd Hassel (Norwegia)

1970
Luis F. Leloir (Argentyna)

1971
Gerhard Herzberg (Kanada) urodzony w Hamburgu (Niemcy)

1972
1/2
Christian B. Anfinsen (USA)
1/4
Stanford Moore (USA)
1/4
William Howard Stein (USA)

1973
1/2
Ernst Otto Fischer (RFN)
1/2
Geoffrey Wilkinson (Wielka Brytania)

1974
Paul John Flory (USA)

1975
1/2
John Warcup Cornforth (Wielka Brytania)
1/2
Vladimir Prelog (Szwajcaria) urodzony w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina, wtedy Austro-Węgry)

1976
William Nunn Lipscomb (USA)

1977
Ilia Prigogine (Belgia) urodzony w Moskwie (ZSRR, wtedy Rosja carska)

1978
Peter D. Mitchell (Wielka Brytania)

1979
1/2
Georg Wittig (RFN)
1/2
Herbert Charles Brown (USA) urodzony w Londynie (Wielka Brytania)

1980
1/2
Paul Berg (USA)
1/4
Walter Gilbert (USA)
1/4
Frederick Sanger (Wielka Brytania)

1981
1/2
Kenichi Fukui (Japonia)
1/2
Roald Hoffmann (USA) urodzony w Złoczowie (Polska)

1982
Aaron Klug (Wielka Brytania) urodzony w Zelvas (Litwa)

1983
Henry Taube (USA) urodzony w Saskatoon (Kanada)

1984
Robert Bruce Merrifield (USA)

1985
1/2
Aaron Herbert Hauptman (USA)
1/2
Jerome Karle (USA)

1986
1/3
Dudley Robert Herschbach (USA)
1/3
Juan Tseh Lee (USA) urodzony w Hsinchu (Tajwan, wtedy Japonia)
1/3
John Charles Polanyi (Kanada)

1987
1/3
Donald J. Cram (USA)
1/3
Charles John Pedersen (USA) urodzony w Fusan (Korea Płd., wtedy Korea)
1/3
Jean-Marie Lehn (Francja)

1988
1/3
Johann Deisenhofer (RFN) urodzony w Aarhus (Dania)
1/3
Robert Huber (RFN)
1/3
Hartmut Michel (RFN)

1989
1/2
Sidney Altman (Kanada i USA)
1/2
Thomas R. Cech (USA)

1990
Elias James Corey (USA)

1991
Richard Robert Ernst (Szwajcaria)

1992
Rudolph A. Marcus (USA) urodzony w Montrealu (Kanada)

1993
1/2
Kary Banks Mullis (USA)
1/2
Michael Smith (Kanada) urodzony w Blackpool (Wielka Brytania)

1994
George A. Olach (USA) urodzony w Budapeszcie (Węgry)

1995
1/3
Mario J. Molina (USA) urodzony w Meksyku (Meksyk)
1/3
Paul J. Crutzen (Holandia)
1/3
Frank Sherwood Rowland (USA)

1996
1/3
Robert F. Curl Jr (USA)
1/3
Sir Harold W. Kroto (Wielka Brytania)
1/3
Richard E. Smalley (USA)

1997
1/2
Jens Christian Skou (Dania)
1/4
Paul D. Boyer (USA)
1/4
John E. Walker (Wielka Brytania)

1998
1/2
John A. Pople (Wielka Brytania)
1/2
Walter Kohn (USA) urodzony w Wiedniu (Austria)

1999
Ahmad H. Zewail (Egipt i USA)

2000
1/3
Alan J. Heeger (USA)
1/3
Alan G. McDiarmid (USA i Nowa Zelandia) urodzony w Masterton (Nowa Zelandia)
1/3
Hideki Shirakawa (Japonia)

2001
1/2
K. Barry Sharpless (USA)
1/4
William S. Knowles (USA)
1/4
Ryoji Noyori (Japonia)

2002
1/2
Kurt Wüthrich (Szwajcaria)
1/4
Koichi Tanaka (Japonia)
1/4
John B. Fenn (USA)

2003
1/2
Peter Agre (USA)
1/2
Roderick McKinnon (USA)

2004
1/3
Aaron Ciechanover (Izrael)
1/3
Avram Herschko (Izrael) urodzony w Karcag (Węgry)
1/3
Irwin Rose (USA)

2005
1/3
Yves Chauvin (Francja)
1/3
Robert H. Grubbs (USA)
1/3
Richard R. Schrock (USA)

2006
Roger D. Kornberg (USA)

2007
Gerhard Ertl (Niemcy)

2008
1/3
Osamu Shimomura (USA)
1/3
Martin Chelfie (USA)
1/3
Roger Yonchien Tsien (USA)

2009
1/3
Venkatraman Ramakrishnan (Wielka Brytania) urodzony w Chidambaram (Indie)
1/3
Thomas A. Steitz (USA)
1/3
Ada E. Yonath (Izrael)