1901
Emil Adolf von Behring (Niemcy)

1902
Sir Ronald Ross (Wielka Brytania) urodzony w Almorze (Indie)

1903
Niels Ryberg Finsen (Dania) urodzony w Thorshavn (Wyspy Owcze)

1904
Iwan Pawłow (Rosja)

1905
Robert Koch (Niemcy)

1906
1/2
Santiago Ramón y Cajal (Hiszpania)
1/2
Camillo Golgi (Włochy)

1907
Charles Louis Alphonse Laveran (Francja)

1908
1/2
Paul Ehrlich (Niemcy)
1/2
Ilia Miecznikow (Rosja)

1909
Emil Theodor Kocher (Szwajcaria)

1910
Albrecht Kossel (Niemcy)

1911
Allvar Gullstrand (Szwecja)

1912
Alexis Carrel (Francja)

1913
Charles Robert Richet (Francja)

1914
Robert Bárány (Austria)

1915
nie przyznano

1916
nie przyznano

1917
nie przyznano

1918
nie przyznano

1919
Jules Jean Baptiste Bordet (Belgia)

1920
Schack August Steenberg Krogh (Dania)

1921
nie przyznano

1922
1/2
Archibald Vivian Hill (Wielka Brytania)
1/2
Otto Fritz Meyerhof (Niemcy)

1923
1/2
Frederick Grant Banting (Kanada)
1/2
John James Rickard Macleod (Kanada) urodzony w Cluny (Wielka Brytania,

1924
Willem Einthoven (Holandia) urodzony w Semarang (Indonezja, wtedy Hol. Indie Wsch.)

1925
nie przyznano

1926
Johannes Andreas Grib Fibiger (Dania)

1927
Julius Wagner-Jauregg (Austria)

1928
Charles Jules Henri Nicolle (Francja)

1929
1/2
Sir Frederick Gowland Hopkins (Wielka Brytania)
1/2
Christiaan Eijkman (Holandia)

1930
Karl Landsteiner (Austria)

1931
Otto Heinrich Warburg (Niemcy)

1932
1/2
Edgar Douglas bar. Adrian (Wielka Brytania)
1/2
Sir Charles Scott Sherrington (Wielka Brytania)

1933
Thomas Hunt Morgan (USA)

1934
1/3
George Richards Minot (USA)
1/3
William Parry Murphy (USA)
1/3
George Hoyt Whipple (USA)

1935
Hans Spemann (Niemcy)

1936
1/2
Sir Henry Hallett Dale (Wielka Brytania)
1/2
Otto Loewi (Austria) urodzony we Frankfurcie n/Menem (Niemcy)

1937
Albert von Szent-Györgyi Nagyrapolt (Węgry)

1938
Corneille Jean François Heymans (Belgia)

1939
Gerhard Domagk (Niemcy)

1940
nie przyznano

1941
nie przyznano

1942
nie przyznano

1943
1/2
Henrik Carl Peter Dam (Dania)
1/2
Edward Adelbert Doisy (USA)

1944
1/2
Joseph Erlanger (USA)
1/2
Herbert Spencer Gasser (USA)

1945
1/3
Sir Alexander Fleming (Wielka Brytania) urodzony w Lochfield (Wielka Brytania, Szkocja)
1/3
Sir Ernst Boris Chain (Wielka Brytania) urodzony w Berlinie (Niemcy)
1/3
Sir Howard Walther Florey (Australia)

1946
Hermann Joseph Müller (USA)

1947
1/2
Bernardo Alberto Houssay (Argentyna)
1/4
Carl Ferdinand Cori (USA) urodzony w Pradze (Czechy, wtedy Austro-Węgry)
1/4
Gerty Theresa Cori (USA) urodzona w Pradze (Czechy, wtedy Austro-Węgry)

1948
Paul Hermann Müller (Szwajcaria)

1949
1/2
Walther Rudolf Hess (Szwajcaria)
1/2
Antonio Caetano de Abreu Freire Egas Moniz (Portugalia)

1950
1/3
Philip Showalter Hench (USA)
1/3
Edward Calvin Kendall (USA)
1/3
Tadeusz Reichstein (Szwajcaria) urodzony we Włocławku (Polska, wtedy Rosja carska)

1951
Max Theiler (ZPA)

1952
Selman Abraham Waksman (USA) urodzony w Priłuce (Ukraina, wtedy Rosja carska)

1953
1/2
Hans Adolf Krebs (Wielka Brytania) urodzony w Hildesheim (Niemcy)
1/2
Fritz Albert Lipmann (USA) urodzony w Kaliningradzie (Königsbergu), (Rosja, wtedy Niemcy)

1954
1/3
John Franklin Enders (USA)
1/3
Thomas Huckle Weller (USA)
1/3
Frederick Chapman Robbins (USA)

1955
Axel Hugo Theodor Theorell (Szwecja)

1956
1/3
Dickinson Woodruff Richards (USA)
1/3
André Frédéric Cournand (USA) urodzony w Paryżu (Francja)
1/3
Werner Forssmann (RFN)

1957
Daniel Bovet (Włochy) urodzony w Neuchâtel (Szwajcaria)

1958
1/2
Joshua Lederberg (USA)
1/4
George Wells Beadle (USA)
1/4
Edward Lawrie Tatum (USA)

1959
1/2
Severo Ochoa (USA) urodzony w Luerca (Hiszpania)
1/2
Arthur Kornberg (USA)

1960
1/2
Sir Frank McFarlane Burnet (Australia)
1/2
Sir Peter Brian Medawar (Wielka Brytania)

1961
Georg von Békésy (USA) urodzony w Budapeszcie (Węgry, wtedy Austro-Węgry)

1962
1/3
Francis Harry Compton Crick (Wielka Brytania)
1/3
Maurice Hugh Frederick Wilkins (Wielka Brytania i Nowa Zelandia) urodzony w Pongaroa (Nowa Zelandia)
1/3
James Dewey Watson (USA)

1963
1/3
Sir John Carew Eccles (Australia)
1/3
Alan Lloyd Hodgkin (Wielka Brytania)
1/3
Sir Andrew Fielding Huxley (Wielka Brytania)

1964
1/2
Konrad Emil Bloch (USA) urodzony w Neisse (Nysie), (Polska, wtedy Niemcy)
1/2
Feodor Lynen (RFN)

1965
1/3
Jacques Monod (Francja)
1/3
François Jacob (Francja)
1/3
André Michel Lwoff (Francja)

1966
1/2
Charles Brenton Huggins (USA)
1/2
Francis Peyton Rous (USA)

1967
1/3
Ragnar Arthur Granit (Szwecja)
urodzony w Helsinkach (Finlandia, wtedy Rosja carska)
1/3
Haldan Keffer Hartline (USA)
1/3
George Wald (USA)

1968
1/3
Robert W. Holley (USA)
1/3
Marshall Warner Nirenberg (USA)
1/3
Har Gobind Khorana (USA)
urodzony w Rajpurze (Indie)

1969
1/3
Max Delbrück (USA) urodzony w Berlinie (Niemcy)
1/3
Salvador Edward Luria (USA)
urodzony w Turynie (Włochy)
1/3
Alfred Day Hershey (USA)

1970
1/3
Ulf Svante von Euler (Szwecja)
1/3
Sir Bernard Katz (Wielka Brytania)
1/3
Julius Axelrod (USA)

1971
Earl Wilbur Sutherland Jr (USA)

1972
1/2
Rodney Robert Porter (Wielka Brytania)
1/2
Gerald Maurice Edelman (USA)

1973
1/3
Nikolaas Tinbergen (Wielka Brytania) urodzony w Hadze (Holandia)
1/3
Konrad Zacharias Lorenz (Austria)
1/3
Karl von Frisch (RFN) urodzony w Wiedniu (Austria, wtedy Austro-Węgry)

1974
1/3
George Emile Palade (USA) urodzony w Jassach (Rumunia)
1/3
Christian de Duve (USA)
1/3
Albert Claude (Belgia)

1975
1/3
Howard Martin Temin (USA)
1/3
David Baltimore (USA)
1/3
Renato Dulbecco (USA) urodzony w Catanzaro (Włochy)

1976
1/2
Daniel Carleton Gajdusek (USA)
1/2
Baruch S. Blumberg (USA)

1977
1/2
Rosalyn Yalow (USA)
1/4
Roger Guillemin (USA) urodzony w Dijon (Francja)
1/4
Andrew Victor Schally (USA)
urodzony w Wilnie (Litwa, wtedy Polska)

1978
1/3
Werner Arber (Szwajcaria)
1/3
Daniel Nathans (USA)
1/3
Hamilton O. Smith (USA)

1979
1/2
Allan Macleod Cormack (USA) urodzony w Johannesburgu (RPA, wtedy ZPA)
1/2
Godfrey Newbold Hounsfield (Wielka Brytania)

1980
1/3
Jean Dausset (Francja)
1/3
George Davis Snell (USA)
1/3
Baruj Benacerraf (USA) urodzony w Caracas (Wenezuela)

1981
1/2
Roger Walcott Sperry (USA)
1/4
Torsten Nils Wiesel (USA)
1/4
David Hunter Hubel (USA) urodzony w Windsor (Kanada)

1982
1/3
Bengt Ingemar Samuelsson (Szwecja)
1/3
Sune K. D. Bergström (Szwecja)
1/3
Sir John Robert Vane (Wielka Brytania)

1983
Barbara McClintock (USA)

1984
1/3
Niels Kaj Jerne (Dania)
1/3
César Milstein (Argentyna i Wielka Brytania) urodzony w Bahia Blanca (Argentyna)
1/3
Georges Jean Franz Köhler (RFN)

1985
1/2
Joseph L. Goldstein (USA)
1/2
Michael Stuart Brown (USA)

1986
1/2
Stanley Cohen (USA)
1/2
Rita Levi-Montalcini (Włochy i USA) urodzona w Turynie (Włochy)

1987
Susumu Tonegawa (Japonia)

1988
1/3
Sir James Whyte Black (Wielka Brytania)
1/3
Gertrude Belle Elion (USA)
1/3
George Herbert Hitchings Jr (USA)

1989
1/2
J. Michael Bishop (USA)
1/2
Harold E. Varmus (USA)

1990
1/2
Joseph Edward Murray (USA)
1/2
E. Donnal Thomas (USA)

1991
1/2
Erwin Neher (Niemcy)
1/2
Bert Sakmann (Niemcy)

1992
1/2
Edmond H. Fischer (Szwajcaria i USA) urodzony w Szanghaju (ChRL, wtedy Chiny)
1/2
Edwin Gerhard Krebs (USA)

1993
1/2
Philip Allan Sharp (USA)
1/2
Richard J. Roberts (Wielka Brytania)

1994
1/2
Alfred Goodman Gilman (USA)
1/2
Martin Rodbell (USA)

1995
1/3
Edward B. Lewis (USA)
1/3
Eric F. Wieschaus (USA)
1/3
Christiane Nüsslein-Volhard (Niemcy)

1996
1/2
Peter C. Doherty (Australia)
1/2
Rolf M. Zinkernagel (Szwajcaria)

1997
Stanley B. Prusiner (USA)

1998
1/3
Robert F. Furchgott (USA)
1/3
Louis J. Ignarro (USA)
1/3
Ferid Murad (USA)

1999
Günther Blobel (USA) urodzony w Waltersdorf (Polska, wtedy Niemcy)

2000
1/3
Arvid Carlsson (Szwecja)
1/3
Paul Greengard (USA)
1/3
Eric R. Kandel (USA) urodzony w Wiedniu (Austria)

2001
1/3
Leland H. Hartwell (USA)
1/3
R. Timothy Hunt (Wielka Brytania)
1/3
Sir Paul M. Nurse (Wielka Brytania)

2002
1/3
H. Robert Horvitz (USA)
1/3
Sydney Brenner (Wielka Brytania) urodzony w RPA, wtedy ZPA
1/3
John E. Sulston (Wielka Brytania)

2003
1/2
Sir Peter Mansfield (Wielka Brytania)
1/2
Paul C. Lauterbur (USA)

2004
1/2
Richard Axel (USA)
1/2
Linda B. Buck (USA)

2005
1/2
Barry J. Marshall (Australia)
1/2
J. Robin Warren (Australia)

2006
1/2
Andrew Z. Fire (USA)
1/2
Craig C. Mello (USA)

2007
1/3
Mario Capecchi (USA) urodzony we Włoszech
1/3
sir Martin J. Evans (Wielka Brytania)
1/3
Oliver Smithies (USA) urodzony w Wielkiej Brytanii

2008
1/2
Harald zur Hansen (Niemcy)
1/4
Françoise Barré-Sinoussi (Francja)
1/4
Luc Montagnier (Francja)

2009
1/3
Elizabeth H. Blackburn (USA) urodzona w Hobart (Australia)
1/3
Carol W. Greider (USA)
1/3
Jack W. Szostak (USA) urodzony w Londynie (Wielka Brytania)