1901
1/2
Jean Henri Dunant (Szwajcaria)
1/2
Frédéric Passy (Francja)

1902
1/2
Élie Ducommun (Szwajcaria)
1/2
Charles Albert Gobat (Szwajcaria)

1903
William Randal Cremer (Wielka Brytania)

1904
Instytut Prawa Międzynarodowego

1905
Baronesa Bertha Sophie Felicita von Suttner (Hrabina Kinsky von Chinic und Tettau) (Austria) urodzona w Pradze (Czechy, wtedy Austria)

1906
Theodore Roosevelt (USA)

1907
1/2
Ernesto Teodoro Moneta (Włochy)
1/2
Louis Renault (Francja)

1908
1/2
Fredrik Bajer (Dania)
1/2
Klas Pontus Arnoldson (Szwecja)

1909
1/2
Auguste Marie François Beernaert (Belgia)
1/2
Paul Henri Benjamin Balluet d’Estournelles de Constant Baron de Constant de Rebecque (Francja)

1910
Międzynarodowe Stałe Biuro Pokoju

1911
1/2
Alfred Hermann Fried (Austria)
1/2
Tobias Michael Carel Asser (Holandia)

1912
Elihu Root (USA)

1913
Henri-Marie La Fontaine (Belgia)

1914
nie przyznano

1915
nie przyznano

1916
nie przyznano

1917
Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża

1918
nie przyznano

1919
Thomas Woodrow Wilson (USA)

1920
Léon Victor Auguste Bourgeois (Francja)

1921
1/2
Karl Hjalmar Branting (Szwecja)
1/2
Christian Lous Lange (Norwegia)

1922
Fridtjöf Nansen (Norwegia)

1923
nie przyznano

1924
nie przyznano

1925
1/2
Sir Joseph Austen Chamberlain (Wielka Brytania)
1/2
Charles Gates Dawes (USA)

1926
1/2
Aristide Briand (Francja)
1/2
Gustav Stresemann (Niemcy)

1927
1/2
Ferdinand Buisson (Francja)
1/2
Ludwig Quidde (Niemcy)

1928
nie przyznano

1929
Frank Billings Kellogg (USA)

1930
abp Lars Olof Jonathan (Nathan) Söderblom (Szwecja)

1931
1/2
Jane Addams (USA)
1/2
Nicholas Murray Butler (USA)

1932
nie przyznano

1933
Sir Norman Angell (Ralph Lane) (Wielka Brytania)

1934
Arthur Henderson (Wielka Brytania)

1935
Carl von Ossietzky (Niemcy)

1936
Carlos de Saavedra Lamas (Argentyna)

1937
Lord Edgar Algernon Robert Gascoyne Cecil of Chelwood (Wielka Brytania)

1938
Międzynarodowy Urząd Nansenowski do Spraw Uchodźców

1939
nie przyznano

1940
nie przyznano

1941
nie przyznano

1942
nie przyznano

1943
nie przyznano

1944
Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża

1945
Cordell Hull (USA)

1946
1/2
John Raleigh Mott (USA)
1/2
Emily Greene Balch (USA)

1947
1/2 - 1/2
organizacja kwakrów amerykańskich i organizacja kwakrów brytyjskich

1948
nie przyznano

1949
Lord John Boyd Orr of Brechin (Wielka Brytania) urodzony w Kilmaurs (Wielka Brytania, Szkocja)

1950
Ralph Bunche (USA)

1951
Léon Jouhaux (Francja)

1952
Albert Schweizer (Francja) urodzony w Kaisersbergu (Niemcy)

1953
George Catlett Marshall (USA)

1954
Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do Spraw Uchodźców

1955
nie przyznano

1956
nie przyznano

1957
Lester Bowles Pearson (Kanada)

1958
Dominique Georges Pire (Belgia)

1959
Philip John Noel-Baker (Wielka Brytania)

1960
Albert John Luthuli (ZPA) urodzony w Zimbabwe (wtedy Rodezja Płd.)

1961
Dag Hjalmar Agne Carl Hammarskjöld (Szwecja)

1962
Linus Carl Pauling (USA)

1963
1/2
Liga Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża
1/2
Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża

1964
pastor Martin Luther King Jr (USA)

1965
Fundusz Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom (UNICEF)

1966
nie przyznano

1967
nie przyznano

1968
René Cassin (Francja)

1969
Międzynarodowa Organizacja Pracy

1970
Norman Ernest Borlaug (USA)

1971
Willy Brandt (RFN)

1972
nie przyznano

1973
1/2
Henry A. Kissinger (USA)
1/2
Le Duc Tho (Wietnam Płn.) nie przyjęta przez Wietnamczyka

1974
1/2
Eisaku Sato (Japonia)
1/2
Seán McBride (Irlandia)

1975
Andriej D. Sacharow (ZSRR)

1976
1/2
Betty Williams (Wielka Brytania)
1/2
Mairead Corrigan (Wielka Brytania)

1977
Amnesty International

1978
1/2
Menachem Begin (Biegun) (Izrael) urodzony w Brześciu n/Bugiem (Białoruś, wtedy Rosja carska)
1/2
Mohammad Anwar es- Sadat (Egipt)

1979
Matka Teresa z Kalkuty (Agnes Bojaxhiu) (Albania) urodzona w Skopje (Macedonia, wtedy Turcja)

1980
Adolfo Pérez Esquivel (Argentyna)

1981
Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do Spraw Uchodźców

1982
1/2
Alfonso García Robles (Meksyk)
1/2
Alva Myrdal (Szwecja)

1983
Lech Wałęsa (Polska)

1984
bp Desmond Mpilo Tutu (RPA)

1985
Międzynarodowy Ruch „Lekarze Przeciwko Wojnie Jądrowej”

1986
Elie Wiesel (USA) urodzony w Sighet (Rumunia)

1987
Oscar Arias Sánchez (Kostaryka)

1988
Siły Zbrojne ONZ

1989
Dalajlama XIV (Tenzin Gyatso) (Tybet)

1990
Michaił S. Gorbaczow (ZSRR)

1991
Aung San Suu Kyi (Myanmar)

1992
Rigoberta Menchú Tum (Gwatemala)

1993
1/2
Frederik Willem de Klerk (RPA)
1/2
Nelson Rolihlahla Mandela (RPA)

1994
1/3
Jasir Arafat (Palestyna)
1/3
Icchak Rabin (Izrael)
1/3
Shimon Peres (Izrael)

1995
1/2
Joseph Rotblat (Wielka Brytania) urodzony w Warszawie (Polska, wtedy Rosja carska)
1/2
Konferencja Pugwash ds. Nauki i Problemów Światowych

1996
1/2
José Ramos-Horta (Timor Wsch.)
1/2
bp Carlos Filipe Ximenes Belo (Timor Wsch.)

1997
1/2
Jody Williams (USA)
1/2
Międzynarodowa Kampania na rzecz Zakazu Min Przeciwpiechotnych

1998
1/2
John Hume (Wielka Brytania)
1/2
David Trimble (Wielka Brytania)

1999
Organizacja „Lekarze bez Granic”

2000
Kim Dae Jung (Korea Płd.)

2001
1/2
Kofi Annan (Ghana)
1/2
Organizacja Narodów Zjednoczonych

2002
Jimmy Carter (USA)

2003
Shirin Ebadi (Iran)

2004
Wangari Maathai (Kenia)

2005
1/2
Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej
1/2
Mohammad El Baradei (Egipt)

2006
1/2
Organizacja pomocy finansowej Grameen Bank
1/2
Mohammad Junus (Bangladesz)

2007
1/2
Albert Arnold Gore Jr (USA)
1/2
Międzyrządowy Zespół do spraw Zmian Klimatu

2008
Martti Ahtisaari (Finlandia)

2009
Barack Hussein Obama (USA)