DATY MIEJSCA ZWYCIĘZCY PRZEGRANI

7.III.1902 r. Tweebosch Burowie Wielka Brytania
8.II.1904 r. Port Artur Japonia Rosja
10.II.1904 r. Inczhon Japonia Rosja
2.IV.1904 r. Okaharui Niemcy Hererowie
V.1904-2.I.1905 r. Port Artur Japonia Rosja
10.VIII.1904 r. Port Artur Japonia Rosja
30.VIII.1904 r. Liaojang Japonia Rosja (KUROPATKIN)
18.X.1904 r. Rz. Sza-ho Rosja Japonia
28.XI.1904 r. Warmbad Niemcy Hotentoci
21.II-10.III.1905 r. Mukden Japonia Rosja
27-28.V.1905 r. Cuszima Japonia Rosja
IX.1911 r. Teheran Perskie wojska cesarskie Armia perska byłego szacha (MOHAMMAD ALI)
12.III.1912 r. Benghazi (tzw. batalia dwóch palm) Włochy Turcja
IV.1912 r. Bejrut Włochy Turcja
II.1913 r. Janina Grecja Turcja
II.1913 r. Edirne Bułgaria Turcja
V.1913 r. Edirne Turcja Bułgaria
VIII.1914 r. Leodium Niemcy Belgia
VIII-7.XI.1914 r. Cing-tao Japonia Niemcy
26-30.VIII.1914 r. Tannenberg Niemcy (PAUL VON BENECKENDORFF HINDENBURG, ERICH VON LÜDENDORFF) Rosja (ALEKSANDER SAMSONOW)
5-9.IX.1914 r. Rz. Marna Francja (JOSEPH JACQUES CÉSAIRE JOFFRE) Niemcy (HELMUT VON MOLTKE)
15.IX.1914 r. Jeziora Mazurskie Niemcy (PAUL VON BENECKENDORFF HINDENBURG) Rosja (PAWEŁ RENNENKAMPF)
12.X.-11.XI.1914 r. Ypres Belgia, Francja Niemcy
X.1914 r. Rz. Izera Niemcy Francja
1.XI.1914 r. Wybrzeże Chile Niemcy (MAXIMILIAN VON SPEE) Wielka Brytania (CRADOCK)
9.XI.1914-22.III.1915 r. Przemyśl Rosja Austro-Węgry
23.XI.1914 r. Basra Wielka Brytania Turcja
25.XI.1914 r. Łódź Niemcy Rosja
2-12.XII.1914 r. Limanowa Niemcy Rosja
8.XII.1914 r. Falklandy Wielka Brytania (LUCE) Niemcy (MAXIMILIAN VON SPEE)
XII.1914 r. Sarykamysz Rosja Turcja (ENWER PAŞA)
22-25.XII.1914 r. Łowczówek Austro-Węgry Rosja
24.I.1915 r. Dogger Bank nierozstrzygnięta między Niemcami a Wielką Brytanią
31.I.1915 r. Tabriz Rosja Turcja
9.III.1915 r. Grodno Niemcy Rosja
3.V.1915 r. Gorlice Niemcy Rosja
3.VI.1915 r. Przemyśl Niemcy, Austro-Węgry Rosja
3.VI.1915 r. Kut al-Amara Wielka Brytania Turcja
5.VII.1915 r. Gradisca Austro-Węgry Włochy
5.VII.1915 r. Gorizia Austro-Węgry Włochy
5.VIII.1915 r. Wan Turcja Rosja
19-23.X.1915 r. Kosowe Pole Niemcy, Austro-Węgry, Bułgaria Serbia
22.XI.1915 r. Ktezyfon Turcja Wielka Brytania
1915-1916 r. Gallipoli Turcja Wielka Brytania, Francja
16.II.1916 r. Erzurum Rosja Turcja
21.II-XII. 1916 r. Verdun Francja Niemcy
14.III.1916 r. Mort Homme Niemcy Francja
18.IV.1916 r. Trabzon Rosja Turcja
29.IV.1916 r. Kut al-Amara Turcja Wielka Brytania
31.V-1.VI.1916 r. Wybrzeże Jutlandii nierozstrzygnięta między Niemcami a Wielką Brytanią
VI-XI.1916 r. Rz. Somma nierozstrzygnięta między Niemcami a Wielką Brytanią i Francją
22.IX.1916 r. równiny Dobrudży Rosja, Rumunia Niemcy
5.X.-11.XII.1916 r. Monastir Wielka Brytania, Francja, Serbia Bułgaria
XI-XII.1916 r. Bukareszt Niemcy Rumunia
III.1917 r. Bagdad Wielka Brytania Turcja
16.IV.1917 r. Chemin des Dames Francja Niemcy
VII.1917 r. Al-Akaba Wojska arabskie Turcja
VII-VIII.1917 r. Ypres Wielka Brytania Niemcy
X.1917 r. Beershewa Wojska arabskie Turcja
III.1918 r. Rz. Somma Wielka Brytania, Francja Niemcy
IX.1918 r. Hajfa Wielka Brytania Turcja
XII.1918-I.1919 r. Poznań Powstańcy polscy Niemcy
V.1919 r. Psków Monarchiści rosyjscy tzw. biali (MIKOŁAJ JUDENICZ) Komuniści rosyjscy (mienszewicy i bolszewicy) tzw. czerwoni
VI.1919 r. Ufa Komuniści rosyjscy (mienszewicy i bolszewicy) tzw. czerwoni Monarchiści rosyjscy tzw. biali
VII.1919 r. Jekaterynburg Komuniści rosyjscy (mienszewicy i bolszewicy) tzw. czerwoni Monarchiści rosyjscy tzw. biali
X.1919 r. Orzeł Komuniści rosyjscy (mienszewicy i bolszewicy) tzw. czerwoni Monarchiści rosyjscy tzw. biali (ANTON DENIKIN)
X.1919 r. Tuła Komuniści rosyjscy (mienszewicy i bolszewicy) tzw. czerwoni Monarchiści rosyjscy tzw. biali (ANTON DENIKIN)
I.1920 r. Krasnojarsk Komuniści rosyjscy (mienszewicy i bolszewicy) tzw. czerwoni Monarchiści rosyjscy tzw. biali (ALEKSANDER KOŁCZAK)
I.1920 r. Archangielsk Komuniści rosyjscy (mienszewicy i bolszewicy) tzw. czerwoni Monarchiści rosyjscy tzw. biali
II.1920 r. Stawropol Komuniści rosyjscy (mienszewicy i bolszewicy) tzw. czerwoni Monarchiści rosyjscy tzw. biali
III.1920 r. Murmańsk Komuniści rosyjscy (mienszewicy i bolszewicy) tzw. czerwoni Monarchiści rosyjscy tzw. biali
III.1920 r. Noworosyjsk Komuniści rosyjscy (mienszewicy i bolszewicy) tzw. czerwoni Monarchiści rosyjscy tzw. biali
V.1920 r. Kijów Polska (JÓZEF PIŁSUDSKI) Rosja Radziecka
V.1920 r. Telah Wielka Brytania Siły powstańców somalijskich (mułła MOHAMMAD)
VII.1920 r. Mińsk Rosja Radziecka Polska (JÓZEF PIŁSUDSKI)
12-16.VIII.1920 r. Warszawa Polska (JÓZEF PIŁSUDSKI) Rosja Radziecka (MICHAIŁ TUCHACZEWSKI)
20-28.IX.1920 r. Rz. Niemen Polska (JÓZEF PIŁSUDSKI) Rosja Radziecka (MICHAIŁ TUCHACZEWSKI)
X.1920 r. Czyta Rosja Radziecka Japonia
1921 r. Rz. Sakarya Turcja (KEMAL PAŞA) Grecja
23.VII.1921 r. Anual Siły powstańców rifeńskich (ABD EL-KRIM) Hiszpania
1921 r. Inönü Turcja (KEMAL PAŞA) Grecja
1921 r. Polatli Turcja (KEMAL PAŞA) Grecja
II.1922 r. Chabarowsk Komuniści rosyjscy (mienszewicy i bolszewicy) tzw. czerwoni Monarchiści rosyjscy tzw. biali
X.1922 r. Władywostok Komuniści rosyjscy (mienszewicy i bolszewicy) tzw. czerwoni Monarchiści rosyjscy tzw. biali
X.1923 r. Lipsk Niemieckie wojska rządowe Niemieccy komuniści
19.IX.1927 r. Las Flores Siły partyzantów nikaraguańskich (sandinistów) Nikaraguańskie wojska rządowe
9.II.1930 r. Yen Bay Siły powstańców indochińskich Francja
IX-XII.1932 r. Fort Boqueron Paragwaj (JOSÉ ESTIGARRIBIA) Boliwia
I-IX.1933 r. El Gran Chaco Boliwia (HANS KUNDT) Paragwaj
IX.1933 r. Alihuata Paragwaj Boliwia
IX.1933 r. Campo Via Paragwaj Boliwia
V.1934 r. Canada Strongest Boliwia Paragwaj
XI.1934 r. Fort Ballivian Paragwaj Boliwia
31.III.-4.IV.1936 r. Jez. Ascionghi Włochy Etiopia
X.1936 r. Oviedo Wojska nacjonalistów hiszpańskich Siły hiszpańskich republikanów
II.1937 r. Rz. Jarama Siły hiszpańskich republikanów Wojska nacjonalistów hiszpańskich
18.V.1937 r. Guadalajara Siły hiszpańskich republikanów Wojska nacjonalistów hiszpańskich, posiłki włoskie
VIII-XI.1937 r. Szanghaj Japonia Chiny
X-XII.1937 r. Nankin Japonia Chiny
15.XII.1937-I.1938 r. Teruel Siły hiszpańskich republikanów Wojska nacjonalistów hiszpańskich
1938 r. Tajerhczuang Chiny Japonia
VII-XI.1938 r. Rz. Ebro Wojska nacjonalistów hiszpańskich Siły hiszpańskich republikanów
VIII-X.1938 r. Wuhan Japonia Chiny
1938 r. Jez. Chasan (Changfukeng) Japonia ZSRR
I.1939 r. Barcelona Wojska nacjonalistów hiszpańskich Siły hiszpańskich republikanów
III.1939 r. Madryt Wojska nacjonalistów hiszpańskich Siły hiszpańskich republikanów
11.V.-IX. 1939 r. Rz. Chałchyn-goł ZSRR, Mongolia Japonia
1-7.IX.1939 r. Westerplatte Niemcy Polska (HENRYK SUCHARSKI)
1.IX.1939 r. Mokra Polska (FILIPOWICZ) Niemcy
1-3.IX.1939 r. Mława Niemcy Polska
2.IX.1939 r. Jordanów Polska (STANISŁAW MACZEK) Niemcy (EWALD VON KLEIST)
3.IX.1939 r. Zat. Gdańska Niemcy Polska
4-5.IX.1939 r. Rz. Warta Niemcy Polska
8-9.IX.1939 r. Iłża Niemcy Polska (SKWARCZYŃSKI)
8-28.IX.1939 r. Warszawa Niemcy (JOHANNES BLASKOWITZ) Polska (TADEUSZ KUTRZEBA)
8.IX-2.X.1939 r. Hel Niemcy (KAUPISCH) Polska (STEYER)
9-20.IX.1939 r. Rz. Bzura (Kutno) Niemcy (GERD VON RUNDSTEDT) Polska (TADEUSZ KUTRZEBA)
10-29.IX.1939 r. Modlin Niemcy Polska (MAŁACHOWSKI)
11-22.IX. 1939 r. Lwów Niemcy, ZSRR Polska (WŁADYSŁAW LANGNER)
14-16.IX.1939 r. Lubaczów Niemcy Polska
17-18.IX.1939 r. Kobryń Polska Niemcy
17-20.IX.1939 r. Tomaszów Lubelski Niemcy (GERD VON RUNDSTEDT) Polska (TADEUSZ PISKOR)
18-19.IX.1939 r. Tarnopol ZSRR Polska
19.IX.1939 r. Kozangródek ZSRR Polska
19-21.IX.1939 r. Busko ZSRR Polska
19-25.IX.1939 r. Sarny ZSRR Polska
20.IX.1939 r. Szczuczyn ZSRR Polska
20.IX.1939 r. Jez. Świr ZSRR Polska
20-22.IX.1939 r. Grodno ZSRR Polska
24.IX.1939 r. Husynno ZSRR Polska
24.IX.1939 r. Żółkwia ZSRR Polska
2-5.X.1939 r. Kock Niemcy (WIETERSHEIM, OTTO) Polska (FRANCISZEK KLEEBERG)
12.XII.1939 r. Tolvaajarvi Finlandia ZSRR
13-19.XII.1939 r. Zat. La Plata Wielka Brytania (HARWOOD), Nowa Zelandia Niemcy (LANGSDORF)
16-22.XII.1939 r. Summa Finlandia ZSRR
18.XII.1939 r. Helgoland Bight Niemcy Wielka Brytania
23.XII.1939 r. Isthumus Finlandia ZSRR
5.I.1940 r. Jez. Ładoga Finlandia ZSRR
12.I.1940 r. Taipale Finlandia ZSRR
I.1940 r. Kuhmo Finlandia ZSRR
II-III.1940 r. Viipuri ZSRR Finlandia
10.IV.1940 r. Narvik (I bitwa) Niemcy Wielka Brytania
13.IV.1940 r. Narvik (II bitwa) Wielka Brytania Niemcy
22.IV.1940 r. Lillehammer Niemcy Norwegia, Wielka Brytania
24.IV.1940 r. Kvam Norwegia, Wielka Brytania Niemcy
IV-VI.1940 r. Narvik Norwegia, Wielka Brytania, posiłki polskie Niemcy
13.V.1940 r. Rz. Moza Niemcy Francja, Belgia
15.V.1940 r. Dinant Niemcy Francja
21.V.1940 r. Arras Niemcy Francja, Belgia
V-VI.1940 r. Dunkierka Niemcy Wielka Brytania, Francja
VI.1940 r. Rz. Somma Niemcy Francja
8.VI.1940 r. Jan Mayen Niemcy Wielka Brytania
3.VII.1940 r. Mers-el-Kebir Wielka Brytania Francja-Vichy
9.VII.1940 r. Punta Stilo nierozstrzygnięta między Włochami a Wielką Brytanią
10.VII.-31.X. 1940 r. Wielka Brytania (bitwa o Anglię) Wielka Brytania, posiłki kanadyjskie, polskie, czechosłowackie Niemcy (HERMANN GÖRING)
19.VII.1940 r. Cape Spatha Wielka Brytania Włochy
VIII.1940 r. Tug Agran Włochy Wielka Brytania
IX.1940 r. Sidi Barrani Wielka Brytania Włochy
23-25.IX.1940 r. Dakar Wielka Brytania Francja-Vichy
11-12.X.1940 r. wybrzeże Sycylii Wielka Brytania Włochy
13.X.1940 r. wybrzeże płd. Norwegii Wielka Brytania Niemcy
XI-XII.1940 r. Góry Pindos Grecja Włochy
27.XI.1940 r. przyl. Spartivento (Teulada) nierozstrzygnięta między Włochami a Wielką Brytanią
8-9.XII. 1940 r. Sidi Barrani Wielka Brytania Włochy
I. 1941 r. Bardia Wielka Brytania Włochy
I. 1941 r. Tobruk Wielka Brytania Włochy
3.II.-27.III. 1941 r. Keren nierozstrzygnięta między Włochami a Wielką Brytanią
5.II.1941 r. Beda Fomm Wielka Brytania Włochy
16-23.II.1941 r. Rz. Juba Wielka Brytania Włochy
28.III. 1941 r. przyl. Matapan Wielka Brytania Włochy
IV.1941 r. Benghazi Niemcy (ERWIN ROMMEL) Wielka Brytania
9.IV.1941 r. Saloniki Niemcy (WILHELM LIST) Grecja (TSÓLAKOGLU)
IV.1941 r. Zagrzeb Niemcy Jugosławia
11.IV.-10.XII. 1941 r. Tobruk Wielka Brytania Niemcy, Włochy
15.IV.1941 r. Sollum Niemcy (ERWIN ROMMEL), Włochy Wielka Brytania
25.IV.1941 r. przeł. Halfaya Niemcy (ERWIN ROMMEL), Włochy Wielka Brytania
3-19.V.1941 r. Amba Alagi Wielka Brytania Włochy
20.V.-1.VI. 1941 r. Kreta Niemcy Wielka Brytania, Grecja
24-27.V.1941 r. Ocean Atlantycki (rejon między Grenlandią a Islandią) Wielka Brytania, posiłki polskie Niemcy (GÜNTHER LÜTJENS)
V.1941 r. Habbanija Wielka Brytania siły powstańców irackich (ALI RASZID EL-GALIANI)
24.VI.1941 r. Wilno Niemcy ZSRR
VI.1941 r. Mińsk Niemcy ZSRR
VI-VII. 1941 r. Brześć n/Bugiem Niemcy ZSRR
VI.1941 r. Lwów Niemcy ZSRR
VI-VII.1941 r. Ryga Niemcy ZSRR
3.VII.1941 r. Rz. Juba Wielka Brytania Włochy
VII.1941 r. Smoleńsk Niemcy ZSRR
7-29.VIII. 1941 r. Tallinn Niemcy ZSRR
18.VIII.-17.X.1941 r. Odessa Niemcy ZSRR
31.VIII.-2.IX.1941 r. Rz. Dniepr Niemcy ZSRR
1.IX.1941-18.I.1943 r. Leningrad ZSRR Niemcy
IX.1941 r. Jelnia ZSRR Niemcy
IX.1941 r. Czernihów Niemcy ZSRR
15.IX.1941 r. Łochwica Niemcy ZSRR
IX.1941 r. Kijów Niemcy ZSRR
30.IX.-5.XII. 1941 r. Moskwa ZSRR Niemcy
X.1941 r. Briańsk Niemcy ZSRR
X.1941 r. Wiaźma Niemcy ZSRR
30.X.1941-3.VII.1942 r. Sewastopol Niemcy ZSRR
11-27.XI.1941 r. Gondar Wielka Brytania Włochy
7.XII.1941 r. Pearl Harbour Japonia (ISOROKU YAMAMOTO) USA
10.XII.1941 r. Przyl. Kuantan Japonia Wielka Brytania
11.XII.1941 r. Wake USA Japonia
14.XII.1941 r. Przyl. Bon Wielka Brytania, Holandia Włochy
17.XII.1941 r. Zat. Wielka Syrta (I bitwa) nierozstrzygnięta między Włochami a Wielką Brytanią
XII.1941 r. Hongkong Japonia Wielka Brytania
I.1942 r. Wiaźma Niemcy ZSRR
I-II.1942 r. Singapur Japonia Wielka Brytania
27.II.1942 r. Morze Jawajskie (I bitwa) Japonia Wielka Brytania, Holandia
1.III.1942 r. Morze Jawajskie (II bitwa) Japonia Wielka Brytania, Holandia, USA
III.1942 r. Rangun Japonia Wielka Brytania
22.III.1942 r. Zat. Wielka Syrta (II bitwa) Włochy Wielka Brytania
5-9.IV.1942 r. rejon Cejlonu Japonia Wielka Brytania
IV-V.1942 r. Mandalay Japonia Wielka Brytania
7-11.V.1942 r. Morze Koralowe Japonia USA
28.V.1942 r. Charków Niemcy ZSRR
4-7.VI.1942 r. Midway USA Japonia
1.VII.1942 r. El-Alamejn Wielka Brytania (AUCHINLECK) Niemcy (ERWIN ROMMEL), Włochy
23.VII.1942 r. Wołchow Niemcy ZSRR (ANDRIEJ WŁASOW)
9.VIII.1942 r. Savo Japonia USA
19.VIII.1942 r. Dieppe Niemcy Wielka Brytania, Kanada
21.VIII.1942 r. Rz. Tanaru USA Japonia
24.VIII.1942 r. wybrzeże Wysp Salomona USA Japonia
25.VIII.1942-2.II.1943 r. Stalingrad ZSRR (GEORGIJ ŻUKOW) Niemcy (PAULUS)
15.IX.1942 r. Guadalcanal Japonia USA
12.X.1942 r. Przyl. Esperance USA Japonia
23.X.-3.XI.1942 r. El-Alamejn Wielka Brytania (BERNARD MONTGOMERY) Niemcy (ERWIN ROMMEL), Włochy
25.X.-2.XI.1942 r. Tbilisi ZSRR Niemcy
26.X.1942 r. Wyspy Santa Cruz USA Japonia
13.XI.1942 r. Guadalcanal USA Japonia
15.XI.1942 r. Guadalcanal USA Japonia
30.XI.1942 r. Tassafaronga Japonia USA
30-31.XII.1942 r. Wyspa Niedźwiedzia Wielka Brytania Niemcy
I-II.1943 r. Guadalcanal USA Japonia
20-22.II.1943 r. Kasserine USA, Wielka Brytania Niemcy, Włochy
2-5.III.1943 r. Morze Bismarcka USA Japonia
7.III.1943 r. Rz. Neretwa Komunistyczna partyzantka Jugosławii (JOSIP BROZ TITO) Niemcy, Włochy, oddziały czetników
21-24.III.1943 r. Przeł. Tebaga USA, Wielka Brytania Niemcy, Włochy
23.III.-6.IV.1943 r. El Gettar USA, Wielka Brytania Niemcy, Włochy
26.III.1943 r. Wyspy Komandorskie USA Japonia
5-6.IV.1943 r. Wadi Akarit USA, Wielka Brytania Niemcy, Włochy
19.IV.-6.V. 1943 r. Warszawa (getto) Niemcy Żydowska Organizacja Bojowa
21.V.-16.VI.1943 r. Rz. Sutjeska Komunistyczna partyzantka Jugosławii (JOSIP BROZ-TITO) Niemcy, Włochy, oddziały czetników
5.VII.-25.VIII. 1943 r. Kursk ZSRR Niemcy
7.VIII.-2.X. 1943 r. Smoleńsk ZSRR Niemcy
12.X.1943 r. Lenino ZSRR, oddziały polskie Niemcy
XI.1943 r. Kijów ZSRR Niemcy
26.XII.1943 r. Nordkapp Wielka Brytania Niemcy
22-30.I.1944 r. Anzio Włochy, Niemcy USA, Wielka Brytania
IV.1944 r. Odessa ZSRR Niemcy
V.1944 r. Sewastopol ZSRR Niemcy
I-V.1944 r. Monte Cassino USA, Wielka Brytania, posiłki polskie, hinduskie, Nowa Zelandia Niemcy, Włochy
6-10.VI.1944 r. Normandia USA, Wielka Brytania, Kanada Niemcy
9-25.VI.1944 r. Lasy Janowskie polska i radziecka partyzantka Niemcy
19.VI.1944 r. Morze Filipińskie USA (RAYMOND SPRUANCE) Japonia (JISABURO OZAWA)
25-27.VI.1944 r. Witebsk ZSRR Niemcy
27-29.VI.1944 r. Bobrujsk ZSRR Niemcy
VII.1944 r. Saipan USA Japonia
1.VIII.-2.X. 1944 r. Warszawa Niemcy siły powstańców polskich (TADEUSZ BÓR-KOMOROWSKI)
8-22.VIII.1944 r. Falaise USA, Wielka Brytania, posiłki polskie Niemcy
18-22.VIII.1944 r. Rz. Metauro USA, Wielka Brytania Niemcy
VIII.1944 r. Paryż siły powstańców paryskich Niemcy (DIETRICH VON CHOLTITZ)
23.VIII.1944 r. Bukareszt siły powstańców bukareszteńskich wojska rządowe
29.VIII.-27.X. 1944 r. Słowacja Niemcy siły powstańców słowackich
4-9.IX.1944 r. Coriano (I bitwa) USA, Wielka Brytania Niemcy
8-9.IX.1944 r. Sofia siły powstańców sofijskich wojska rządowe
12-21.IX.1944 r. Coriano (II bitwa) USA, Wielka Brytania Niemcy
13-21.IX.1944 r. Przeł. Il Giogo i Futa USA, Wielka Brytania Niemcy
17-26.IX.1944 r. Arnhem Niemcy USA, Wielka Brytania, posiłki polskie
28.IX.-4.X. 1944 r. Monte Battaglia USA, Wielka Brytania Niemcy
X.1944 r. Belgrad ZSRR, komunistyczna partyzantka Jugosławii (JOSIP BROZ-TITO) Niemcy
24.X.1944 r. Leyte USA Japonia
29.X.1944-13.II.1945 r. Budapeszt ZSRR Niemcy
XI.1944 r. Tirana siły powstańców albańskich (ENVER HOXHA) Niemcy
16.XII.1944-31.I.1945 r. Ardeny USA, Wielka Brytania Niemcy
26-28.XII.1944 r. Rz. Serchio USA, Wielka Brytania Niemcy
12-17.I.1945 r. Warszawa ZSRR, posiłki polskie Niemcy
19.II.-16.III. 1945 r. Iwo-jima USA Japonia
16.III.-15.IV. 1945 r. Wiedeń ZSRR Niemcy
III.1945 r. Kołobrzeg ZSRR, posiłki polskie Niemcy
III.1945 r. Mandalay Wielka Brytania Japonia
1.IV.-22.VI. 1945 r. Okinawa USA Japonia
16.IV.-2.V. 1945 r. Berlin ZSRR, posiłki polskie Niemcy
23-28.IV.1945 r. Łużyce ZSRR, posiłki polskie Niemcy
5-11.V. 1945 r. Praga ZSRR Niemcy